Топ-3 медіатренди 2022 року

Комунікаційна група dentsu провела дослідження та визначила 3 ​​глобальні медіатренди та 10 підтрендів, які слід враховувати при плануванні кампаній на 2022 рік.

1. Тренд пролонгованої пандемії

Описує процес швидкого пристосування, експериментування та інновацій, який відбувається зараз, коли компанії та споживачі адаптуються до нових форматів життя. Включає такі підтренди:

  • Тотальна омніканальність. Досвід роздрібної торгівлі, яка перейшла до гібридних моделей, що поєднують онлайн та офлайн, стане нормою для індустрій розваг та івентів. Наприклад, Disney вже випускає фільми одночасно і в кінотеатрах, і в онлайн.
  • Нові способи покупок. Пандемія прискорила інновації у роздрібній торгівлі: від покупки продуктів на вимогу до покупки у прямому ефірі та через ТБ. Комерція також інтегрується у контент. Такі соціальні мережі, як Instagram, TikTok та Facebook додали ще більше способів продавати на своїх платформах.
  • Віртуальні світи. Успіх онлайн-світів, таких як Fortnite і Roblox, викликав підвищений інтерес до Метавсесвіту концепції, де люди можуть «проживати» більшу частину свого часу за допомогою економіки, що створює іммерсивний досвід.
  • Дефіцит безпеки. Цифрові медіа завжди було легко копіювати, але нова технологія NFT за допомогою блокчейна дозволяє зробити окремі активи унікальними. Впровадження NFT почалося у сферах, традиційно пов’язаних з колекціонуванням та витворами мистецтва, але зараз поширюється на ширші кола, у тому числі на бренди.
  • Прихильники гнучкості. Працівники звикають до нового рівня гнучкості, але те, що вони можуть працювати з будь-якого місця, також означає, що хтось інший у будь-якому місці може виконувати їхню роботу. Компанії незабаром найматимуть людей, враховуючи їхні часові пояси, наприклад, створювати команди, які підхоплюватимуть проекти наприкінці робочого дня іншої команди.
2. «Громадянство» брендів

Бренди демонструють емпатію і прагнуть змінити світ на краще. Зокрема, йдеться про нові ідеї навколо надзвичайної кліматичної ситуації, різноманітність та рівність у суспільстві. Наприклад, Levi’s та Nike зосередилися на економіці замкнутого циклу, що полегшує переробку товарів, а також ремонт та перепродаж уживаних предметів. А IKEA зробила цю ідею фокусом кампанії до Чорної п’ятниці і тепер пропонує забирати назад та перепродувати товари від покупців. «Громадянство» брендів розвиватиметься у двох напрямках:

  • Відповідальна перебудова – розвиток сталості у кліматичних надзвичайних ситуаціях, у тому числі створення ефективніших ланцюгів постачання, ремонту та перепродажу.
  • Стійкий маркетинг – використання рекламних бюджетів, щоб зробити світ кращим – від моніторингу впливу кампаній на суспільство до співпраці з різними медіапартнерами.
3. Ідентичність

Тепер можна підтвердити своє обличчя за допомогою програм на телефонах. У той же час маркетологам стало набагато важче дізнатися інформацію про споживача з огляду на обмеження урядів та технологічних компаній. Ця тенденція розвиватиметься за трьома напрямками:

  • Кінець анонімності – посилення тиску покупця через примусової аутентифікації. Дедалі більше сервісів від Google до Facebook, від Tinder до магазинів Amazon Fresh хочуть, щоб користувачі підтверджували свою особистість.
  • Чи не cookie єдиними. iOS 14.5 і поки що відкладений план Google щодо блокування файлів cookie зосереджують увагу маркетологів на розробці нових способів таргетування та вимірювання.
  • Обмін цінностями. Потреба в first-party data означає, що бренди тепер будуть створювати та розміщувати ще більше контенту, щоб через нього отримати доступ до даних споживачів.

Пандемія і адаптація до нової реальності продовжують змінювати поведінку і стимулювати інновації, і бренди, що вже грають за новими правилами взаємодії, тільки процвітатимуть.

Джерело