COVID-19 трекер

Огляд пов’язаних із пандемією обмежень, що впливають на торгові центри на європейських ринках.

Дані збираються спільно з European Council of Shopping Places.

Останнє оновлення 26 жовтня 2021 р.

Україна

Оновлено 26.10.2021

З 23.09.2021 Україна перейшла в “жовтий” рівень епідеміологічної небезпеки.

Деякі регіони України зараз перебувають у “червоному” рівні з більш жорсткими обмеженнями.

Захисні маски: Носіння масок обов’язкове в громадському транспорті та закритих громадських місцях (включно з магазинами). Температурний контроль проводиться в торгових центрах, ресторанах. У деяких регіонах, що перебувають у “червоному” рівні, під час відвідування торговельних центрів, ресторанів, барів, кафе тощо необхідно надати негативний тест, довідку про вакцинацію або документ про одужання.

Комендантська година: немає.

«‎Жовтий» рівень:

Магазини не першої необхідності: Відвідувачі повинні носити маски в місці здійснення покупок. Проводиться температурний скринінг.
Ресторани: відвідувачі зобов’язані носити маски. Проводиться температурний скринінг.

«‎Червоний» рівень:

Заборонено:

  • Обслуговування відвідувачів суб’єктами господарювання у сфері громадського харчування (бари, ресторани, кафе та ін.), крім доставки;
  • Робота торговельних центрів та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • Робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів;
  • Проведення масових заходів;
  • Обслуговування відвідувачів господарюючими суб’єктами, що займаються торговельними послугами, за винятком тих, що продають товари в роздрібній торгівлі, не менш як 60% яких призначено для торгівлі продуктами харчування, паливом, гігієнічними ліками та побутовою хімією, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, друкованими ЗМІ, насінням і садивним матеріалом (квіти, рослини), не обмежуючи доступ відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті цих об’єктів.

Усі ці обмеження не поширюються на громадян, які надали сертифікат Covid, негативний тест (72 години) або документ про одужання.

Власники та орендарі магазинів

Якщо орендоване приміщення не може використовуватися частково або використовуватися повністю через обставини COVID-19, орендар не повинен платити орендну плату за час і в тій мірі, в якій приміщення не може бути використане, але такі обставини повинні бути обумовлені між орендарем і орендодавцем.

Ресторани

Те саме, що й для власників магазинів та орендарів

Заклади культури

Те саме, що й для власників магазинів та орендарів

Європейський Союз

Оновлено 08.10.2021

  • Що стосується безпечних поїздок, Комісія закликає держави-члени (ДЧ) прийняти рекомендацію Ради та використовувати мапу з колірним кодуванням ECDC (доступна тут: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-Coordinated-Restriction-Free-Movement), щоб узгодити обмеження для мандрівників із зон підвищеного ризику.
  • Комісія закликає всі держави-члени мати додаток для відстеження контактів – ці додатки повинні бути пов’язані між собою через кордон через “Службу шлюзу Європейської федерації”.
  • Ви можете знайти найостанніші керівні принципи Комісії тут: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_1986
  • З графіком дій ЄС можна ознайомитися тут: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/timeline-eu-action_en
  • 25 січня Комісія запропонувала переглянути Рекомендації Ради, випущені в жовтні 2020 року. Зокрема, пропозиція включає:
    1. оновлення узгодженого колірного коду для картування зон ризику.
    2. суворіші заходи застосовуються до мандрівників із зон підвищеного ризику.
  • 20 травня Європейський парламент і Рада досягли угоди про цифровий сертифікат COVID ЄС. Нагадуємо, що ці сертифікати покликані полегшити вільне пересування в межах ЄС. У документі буде підтверджено, що людина або була вакцинована проти COVID-19, має негативний результат тесту, або вилікувалася від інфекції COVID-19. Тепер політична угода має бути офіційно ухвалена Європейським парламентом і Радою. Постанова набуде чинності 1 липня з поступовим переходом на шість тижнів для видачі сертифікатів для тих держав-членів, яким потрібен додатковий час.
  • 1 червня було запущено шлюз цифрових сертифікатів COVID ЄС, який з’єднав сім держав-членів (Болгарію, Чехію, Данію, Німеччину, Грецію, Хорватію та Польщу), які почали видавати сертифікати.

Власники та орендарі магазинів

  • N / A

Ресторани

  • N / A

Культура

  • N / A

28 січня 2021 року Комісія оголосила про продовження Тимчасових рамок державної допомоги до 31 грудня 2021 року. З огляду на економічну невизначеність, що зберігається, Комісія також вирішила збільшити ліміти допомоги.

Тимчасові рамки передбачають різні види державної допомоги:

  • Прямі гранти (або податкові переваги) до 1,8 мільйона євро (раніше 800 000 євро) на компанію
  • Держави-члени зможуть конвертувати поворотні інструменти (гарантії, позики, поворотні аванси), надані в рамках Тимчасових рамок, в інші форми допомоги, такі як прямі гранти.
  • Субсидовані державні гарантії за банківськими кредитами
  • Державні та приватні кредити з субсидованими відсотковими ставками
  • Додаткова гнучкість, що дає змогу за потреби надавати державі короткострокове страхування експортних кредитів.

Для компаній, які особливо постраждали від кризи з коронавірусом (реєструють втрати обороту щонайменше 30% упродовж прийнятного періоду порівняно з тим самим періодом 2019 року), держава може внести свій внесок у частину постійних витрат компаній, що не покриваються їхньою виручкою. на суму до 10 мільйонів євро на компанію (раніше 3 мільйони євро).

Додаткова інформація тут: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_21_26

17 березня Європейська комісія оприлюднила свої плани щодо схеми сертифікації COVID-19, запропонувавши “Цифровий зелений сертифікат”. Сподіваючись стимулювати подорожі та повернення до вільного пересування в межах ЄС, структура має містити інформацію про вакцинаційний статус людини проти COVID-19. Як наступний крок пропозицію зараз направляють до Європейського парламенту та Ради. Комісія прагне до того, щоб сертифікат було видано до середини червня, до часу початку сезону літніх канікул у Європі.

19 квітня Європейська комісія ухвалила переглянуті керівні принципи ЄС щодо регіональної державної допомоги, в яких викладено правила, відповідно до яких держави-члени можуть надавати державну допомогу компаніям для підтримки економічного розвитку неблагополучних районів у ЄС, забезпечуючи при цьому рівні умови гри для членів ЄС. Стани. Переглянуті Керівні принципи набудуть чинності 1 січня 2022 року.

Австрія

Обновлено 08.10.2021

  • Загальні обмеження: локдаун закінчився 19 травня.
  • Захисні маски: більше не потрібно носити, як правило, у місцях обслуговування клієнтів, а лише в громадських аптеках, підприємствах роздрібної торгівлі продуктами харчування, банках, поштових відділеннях, а також у громадському транспорті. У Відні діють особливі правила: маски також необхідно носити в приміщенні, у всіх магазинах, у кінотеатрах, на культурних заходах і під час зібрань.
  • Комендантський: N / A
  • Послуги:послуги з персонального обслуговування відновили роботу 19 травня. Для отримання послуг клієнти мають зареєструватися і надати або негативний результат тесту, або доказ вакцинації, або доказ одужання від інфекції COVID-19.
  • Магазини: усі магазини відкриті (маски для обличчя потрібні в державних аптеках, продуктових магазинах, банках і на пошті. У Відні використання масок обов’язкове у всіх магазинах) з 3 травня. З 1 липня обмеження на квадратний метр більше не застосовуються.
  • Ресторани: Усі заклади громадського харчування відкриті. Для отримання послуг гості мають надати підтвердження низького епідеміологічного ризику, а в разі перебування понад 15 хвилин – свої контактні дані.
  • Культурні установи:місця для відпочинку (наприклад, кінотеатри, театри, опери) відкриті. Для отримання послуг гості мають надати підтвердження низького епідеміологічного ризику, а в разі перебування понад 15 хвилин – свої контактні дані.

Власники та орендарі магазинів

  • З 2021 року так званий “Ausfallsbonus” дасть змогу компаніям, чий оборот знизився на 40% і більше, отримати компенсацію. Відшкодування становитиме 30% від зменшеного обороту. Детальнішу інформацію можна знайти тут (німецькою мовою) https://www.usp.gv.at/news/Verlaengerung-der-Wirtschaftshilfen-bis-Juni-2021.html
  • Зниження орендної плати: якщо орендоване приміщення не може використовуватися або використовуватися частково через надзвичайні обставини, орендар не повинен сплачувати орендну плату за час і тією мірою, якою приміщення не може використовуватися, відповідно до розділів 1104 і наступних ABGB.

Ресторани

  • Покривається «Ausfallsbonus»

Культура

  • Покривається «Ausfallsbonus»

Комплексний пакет допомоги для компаній:

  • Відстрочка або скорочення податкових платежів (виділено 10 мільярдів євро): за допомогою простої форми компанії можуть запросити або повне відстрочення своїх податкових платежів, або скорочення. За відстрочку пеня не стягується.
  • Екстрена допомога (4 мільярди євро): це, крім іншого, фінансування короткострокової робочої програми та допомога невеликим компаніям.

Чехія

Оновлено 08.10.2021

  • Захисні маски: з 10 травня носити маску на відкритому повітрі більше не є обов’язковим за умови, що на відстані менше ніж 2 метри спостерігаються максимум 2 людини.
  • Комендантська година: немає
  • Послуги: З 3 травня перукарні та аналогічні послуги відновили свою роботу. Клієнти мають надати або тест ПЛР не більш як за 7 днів, або тест на антиген не більш як за 72 години, або свідоцтво про вакцинацію, або якщо вони вилікувалися від COVID-19 протягом останніх 180 днів.
  • Магазини: дозволено як роздрібний продаж, так і надання послуг. У торговельних центрах потрібно уникати масових заходів.
  • Ресторани: бари та ресторани відкриті. Маску необхідно носити, і її можна знімати тільки під час їжі та пиття. Між столами має бути дотримана мінімальна відстань 1,5 метра. За одним столом можуть сидіти максимум 4 гості (за винятком членів однієї сім’ї).
  • Культурні установи: Театри, кінотеатри та концертні зали відкриті. Культурні заходи в приміщенні можуть проводитися з максимальною кількістю учасників 500 (і максимальною заповнюваністю 50%). Заходи просто неба можуть відвідувати до 1000 осіб (і максимальною заповнюваністю 50%).

Власники та орендарі магазинів:

  • Було впроваджено програму COVID – Rent, яка поширюється на всі організації, діяльність яких заборонено. Орендарі, чиї магазини були закриті, отримають 50% орендної плати за 3 квартал як державну допомогу. Орендодавцям необхідно підписати письмові свідчення, в яких вони підтверджують наявність договору оренди протягом третього кварталу, розмір орендної плати і те, що принаймні 50% орендної плати за третій квартал було виплачено.

  • Детальніша інформація доступна тут: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/opatreni-na-pomoc-podnikatelum-a-zivnostnikum–253690/

  • 24.02.2021 Комісія затвердила схему компенсації чеської орендної плати в розмірі 115 мільйонів євро для підтримки підприємств роздрібної торгівлі та сервісних компаній. Державна підтримка, яка набуватиме форми прямих грантів, покриє 50% початкової орендної плати за жовтень, листопад і грудень 2020 року. Метою схеми є пом’якшення раптової нестачі ліквідності, з якою компанії стикаються. про заходи, запроваджені чеським урядом для обмеження поширення коронавірусу.   

Ресторани

  • N / A

Культура

  • N / A
  • Підприємці, які були змушені закрити свої приміщення з жовтня внаслідок постанови уряду, отримають додаткову фінансову допомогу від держави в розмірі 400 чеських крон на одного працівника. Це було схвалено урядом 04.01.2021.
  • Підтримку закритих приміщень надаватимуть у вигляді субсидії на експлуатаційні витрати, що застосовується ретроспективно в період із 14.10.2020 до 10.01.2021, з можливістю продовження цього остаточного терміну, якщо епідемічна ситуація, як і раніше, вимагає закриття. цих закладів; її виплачуватимуть лише за ті дні, коли господарську діяльність прямо обмежили антикризовими заходами, насамперед через заборону присутності людей у приміщеннях, а також в інші способи.
  • За першим викликом програми субсидування COVID – Gastro – Closed буде надано 2,5 мільярда крон. До співробітників належатимуть як ті, хто безпосередньо працює, так і будь-які самозайняті особи.
  • Антивірусну програму було запроваджено для захисту зайнятості. Ця програма здебільшого складається з субсидій на виплату заробітної плати, яку виплачують працівникам роботодавці, що постраждали від COVID-19 і пов’язаних із цим державних заходів. Субсидії надаватимуться в розмірі до 100% від заробітної плати до максимальної суми 50 000 чеських крон на місяць на одного працівника до 29.02.2021.
  • 29.03.21 Комісія затвердила чеську схему (“COVID Invest”) для гарантій за новими інвестиційними кредитами для підтримки кредитування компаній, які постраждали від спалаху коронавірусу, а також модифікацію наявної схеми (“COVID Plus”), який надає гарантії великим компаніям-експортерам. Схема “COVID Invest” ділитиме свій бюджет із більш ранньою схемою (“COVID III”), яка була схвалена Комісією 15 травня 2020 року. Ці два заходи можуть спільно генерувати позики з номінальною сумою приблизно до 19,3 млрд євро. (500 мільярдів чеських крон). Схема “COVID Invest” надаватиме гарантії за новими інвестиційними кредитами для малих і середніх підприємств і великих підприємств зі штатом до 500 співробітників, які працюють у всіх секторах, за винятком фінансового сектору, а також для компаній, які займаються видобутком або виробництвом вугілля, нафти або газу, виробництвом та роздрібним продажем тютюнових виробів, а також азартними іграми та ставками. Схема надаватиме гарантії за кредитами для задоволення потреб у ліквідності фірм, фінансові потреби яких значно збільшилися за останній рік, зокрема компаній, які швидко зростають, стартапів і компаній, що розширюються. Управляти схемою буде Чеський рекламний банк (CMZRB).
  • 26 квітня Європейська комісія схвалила чеську схему вартістю 1,9 млрд євро для підтримки непокритих постійних витрат компаній, які постраждали від спалаху коронавірусу. Схема буде відкрита для всіх компаній будь-якого розміру й активна в усіх секторах, крім фінансового. Державна підтримка компенсуватиме частину непокритих постійних витрат, понесених бенефіціарами в період з березня 2020 року по грудень 2021 року, і здійснюватиметься у формі прямих грантів. У компаній, що відповідають критеріям, має бути зниження обороту не менш ніж на 30% у відповідний період порівняно з періодом до спалаху коронавірусу. Компанії матимуть право на отримання підтримки в розмірі максимум 70% від їхніх постійних витрат (до 90% від їхніх постійних витрат, якщо вони є мікропідприємствами або малими підприємствами).
  • 10 травня Європейська комісія схвалила чеську схему на суму близько 1,9 мільярда євро (50 мільярдів чеських крон), адресовану компаніям будь-якого розміру та таким, що діють у всіх секторах, крім фінансового. Згідно зі схемою, допомога матиме форму прямих грантів, гарантій або позик для компенсації одержувачам витрат, понесених у період з лютого 2020 року по грудень 2021 року. Придатними для цього є компанії, у яких відбулося мінімальне зниження обороту в діапазоні від 25% до 50% за відповідний період порівняно з тим самим періодом до спалаху коронавірусу. У разі компаній, що діють у культурному секторі, прийнятними є ті, яким було заборонено або обмежено надання культурних послуг населенню через заходи, вжиті урядом для обмеження поширення вірусу.

Данія

Оновлено 08.10.2021

  • Захисні маски: в аеропорту потрібна маска або щиток. Маска або щиток не потрібні під час використання громадського транспорту або в магазинах.
  • Комендантська година: N / A
  • Послуги: відкриті
  • Магазини: усі магазини, торгові центри, торгові ряди та базари відкриті з дотриманням заходів безпеки.
  • Ресторани: ресторани, кафе і бари відкриті без особливих обмежень. Вам може знадобитися надіти маску або пред’явити COVID паспорт.
  • Культурні установи: музеї, мистецькі центри, театри, кінотеатри, зоологічні сади тощо відкриті. Спортивні заходи відкриті. Може знадобитися COVID паспорт.

Власники та орендарі магазинів:

  • Компанії, які постраждали від обмежень у період з 1 листопада по 28 лютого 2021 року, можуть подати заявку на компенсацію. Тут період компенсації залежатиме від того, яких обмежень зазнала компанія. Щоб отримати компенсацію, компанія повинна мати можливість документально підтвердити, що одне або кілька обмежень є причиною втрати доходу.

Ресторани

  • N / A

Культура

  • 23 березня 2021 року Комісія затвердила відповідно до правил ЄС про державну допомогу схему в розмірі близько 38,5 млн євро для підтримки датських компаній, що діють у секторі культури та невеликих непрофесійних спортивних заходів, які постраждали від спалаху коронавірусу. Відповідно до цієї схеми бенефіціари мають право на гранти та компенсації за збитки, яких зазнали через обмежувальні заходи, запроваджені у зв’язку з пандемією.
  • Згідно з цією схемою компанії, що працюють у сфері культури і невеликі непрофесійні спортивні заходи, можуть отримати грант, що покриває 50% вартості квитків на заходи, що проводяться з 27 червня до 9 серпня 2020 року, якщо вони нададуть своїм клієнтам 50% знижку. щодо їхніх цін на 15 червня 2020 року. Компанії, що організовують літні табори, які пропонують культурні або спортивні заходи для клієнтів у віці до 18 років протягом того ж періоду, мають право на компенсацію в розмірі 25% від плати за участь, якщо вони надали 25% знижку на такі збори для своїх клієнтів.
  • Компанії по всій країні можуть запросити компенсацію за період з 9 грудня 2020 року по 17 січня 2021 року. Компанії, на які поширювалися обмеження в період з 1 листопада по 28 лютого 2021 року, можуть подати заявку на компенсацію. Тут період компенсації залежатиме від того, яких обмежень торкнулася компанія. Щоб отримати компенсацію, компанія повинна мати можливість документально підтвердити, що одне або кілька обмежень є причиною втрати доходу.

  • 05.03.2021 Європейська комісія затвердила данську схему відтермінування податків на суму 34 мільйони євро для підтримки малих і середніх підприємств (МСП), які постраждали від спалаху коронавірусу. Державна підтримка матиме форму безвідсоткової кредитної лінії щодо сплати ПДВ, що підлягає сплаті малими та середніми підприємствами в березні 2021 року (тобто ПДВ, що підлягає сплаті малими підприємствами за їхню діяльність упродовж усього 2020 року та середніми підприємствами для третього та четвертого кварталу 2020 року). Метою схеми є полегшення обмежень ліквідності, з якими стикаються ті МСП, які серйозно постраждали від економічних наслідків спалаху коронавірусу, тим самим допомагаючи їм продовжувати свою діяльність.
  • Пропоновані ініціативи, представлені в данському парламенті, спрямовані на підвищення ліквідності данського ділового сектора у відповідь на пандемію коронавірусу (COVID-19). Існують заходи щодо перенесення термінів виплати “податку А” і внесків на соціальне забезпечення для всіх підприємств на період у чотири з половиною місяці, продовження “домовленостей про позику” (фактично, повернення податку у вигляді відсотків – безоплатна позика) для сплати податку А для малих і середніх підприємств (МСП) і дозволити аналогічний “договір позики” з податку на додану вартість (ПДВ) для МСП.

Франція

Оновлено 08.10.2021

  • Захисні маски: Використання масок обов’язкове в закритих громадських місцях. 
  • Комендантська година: немає
  • Послуги: Відкриті.
  • Магазини: Відкрито. Сертифікат Covid-19 більше не потрібен для доступу до торговельних центрів у регіонах, де рівень захворюваності знижується протягом щонайменше 7 днів і є нижчим за 200/100 000.
  • Ресторани: ресторани, бари і кафе відкриті як для внутрішнього, так і для зовнішнього обслуговування з сертифікатом Covid-19 (Pass Sanitaire).

  • Культурні установи: Культурні установи, кінотеатри, театри і музеї відкриті, але для груп понад 50 осіб потрібен сертифікат Covid-19 (Pass Sanitaire).

Власники та орендарі магазинів:

Оголошено 31.01.2021:

  • Закриті підприємства (у торговельних центрах) отримають виплати від посиленого фонду солідарності з правом вибору між компенсацією втрати обороту до 10 000 євро або компенсацією 20% від обороту, але не більше 200 000 євро на місяць.
  • Для мережевих магазинів, особливо великих інтегрованих роздрібних торговців, для яких компенсації в розмірі 200 000 євро буде недостатньо, для них буде відкрита схема покриття 70% постійних витрат. Ця допомога дасть змогу власникам магазинів оплачувати орендну плату та збори.
  • 09.03.2021 Європейська комісія затвердила французьку схему на 2 мільярди євро для подальшої підтримки всіх компаній, у яких щомісячне зниження обігу в період із січня 2021 року по листопад 2021 року становитиме щонайменше 30% у порівнянні з тим самим періодом до спалаху коронавірусу. Допомога допоможе одержувачам оплатити 70% (90% у разі мікро- і малих компаній) своїх постійних витрат, які не покриваються доходами, але не більше 10 мільйонів євро на одне підприємство. Метою схеми є пом’якшення економічних труднощів і браку ліквідності, з якими стикаються бенефіціари через обмежувальні заходи, які французький уряд був змушений запровадити для обмеження поширення коронавірусу.

Ресторани

  • Понад 10 мільярдів євро було виділено сектору харчування та напоїв за рахунок звільнення від податків, 100% покриття схеми звільнення, і до 10 тисяч євро на місяць можна використати для кожної структури, що призведе до втрати понад 50% продажів.

Культура

  • 385 мільйонів євро призначені для підтримки культурного сектору.
  • Фонд солідарності: підприємства з менш ніж 50 співробітниками, які закриті в адміністративному порядку, зможуть отримувати щомісячну компенсацію за втрачений оборот у розмірі до 10 000 євро. У грудні місяці адміністративно закриті підприємства зможуть отримати доступ до Фонду солідарності незалежно від їхнього розміру: допомогу в розмірі до 10 000 євро або компенсації в розмірі 20% від їхнього обороту за 2019 рік. Для всіх інших підприємств з менш ніж 50 співробітниками, які можуть залишатися відкритими, але втрачають понад 50% свого обороту, допомога Фонду солідарності в розмірі до 1500 євро на місяць відновлюється в листопаді та грудні.
  • Часткова діяльність: для повністю або частково закритих підприємств усі співробітники, включно з головою підприємства, якщо він є співробітником, отримують виплату від схеми часткової діяльності, водночас нуль залишається за рахунок бізнесу. Співробітники отримують компенсацію в розмірі 84% від їхньої чистої винагороди, при цьому держава і Unédic виплачують компаніям еквівалентну суму. Для компаній, які відкриті, але зі скороченням активності: всі співробітники отримують вигоду від схеми часткової діяльності, водночас нуль залишається коштом компанії для компаній у сфері туризму, заходів, культури, спорту або суміжних секторах, а 10%, що залишилися, коштом компанії в інших секторах. Співробітник, як і раніше, отримує 84% своєї чистої винагороди.
  • Посилення і продовження звільнень від внесків на соціальне забезпечення: для компаній з менш ніж 50 співробітниками, які закриті в адміністративному порядку, якщо ви є роботодавцем, ви отримаєте протягом відповідного періоду повне звільнення від внесків вашого роботодавця на соціальне забезпечення, за винятком додаткових пенсій, а також допомогу з виплатою відрахувань на соціальне страхування в розмірі 20% від фонду оплати праці.
  • Напрямок соціальних відрахувань: роботодавці можуть відкласти виплату всіх або частини внесків працівника і роботодавця до крайніх термінів 5 і 15 грудня 2020 року, просто зробивши попередній онлайн-запит на вебсайті URSSAF. Якщо протягом 48 годин не буде відповіді, цей запит вважатиметься прийнятим. Несплачені внески автоматично відкладаються. Колекторські органи (URSSAF, фонди MSA) зв’яжуться з роботодавцями пізніше, щоб запропонувати план погашення їхніх боргів.
  • Податкова знижка для зниження орендної плати: Уряд запропонував включити податкову знижку у фінансовий законопроєкт на 2021 рік, щоб спонукати орендодавців скасувати частину орендної плати, яка належить їхнім підприємствам-орендарям, що адміністративно закриті або особливо постраждали від запроваджених обмежень з охорони здоров’я. Уряд отримав зобов’язання від основних представників орендодавців скасувати оренду від компаній-орендарів на листопад 2020 року.
  • Зміцнення гарантованих державою позик і прямих державних позик підприємствам: усі підприємства зможуть отримати гарантовану державою позику до 30 червня 2021 року, звернувшись до свого звичайного банківського консультанта. Погашення гарантованого державою кредиту може бути розподілено на термін від одного до п’яти років, водночас ставки для малого та середнього бізнесу, узгоджені з французькими банками, варіюються від 1 до 2,5%, включно з державною гарантією. Компанії, які забажають, можуть вимагати відстрочки погашення капіталу на один рік, тобто відстрочки загалом на два роки.

Німеччина

Оновлено 08.10.2021

  • Загальна примітка: так зване «екстрене гальмо» автоматично активується, якщо кількість нових випадків зараження в районі або місті перевищує 100 на 100 000 мешканців протягом 3 днів поспіль. У такому разі діятимуть такі обмеження:
    • Нічна комендантська година з 22:00 до 05:00;
    • Біг підтюпцем або прогулянка дозволяється до опівночі;
    • Школи слід закрити і перейти на онлайн-навчання, коли рівень захворюваності сягне 165 на 100 000 осіб;
    • Для другорядних магазинів будуть дозволені операції за принципом “натисни і забери”, якщо рівень захворюваності становить від 100 до 150;
    • Спорт має бути обмежений членами сім’ї або парами, якщо рівень захворюваності сягає 100;
    • Діти до 14 років можуть займатися спортом у невеликих групах.
  • Захисні маски обов’язкові у всіх закритих громадських місцях. У громадському транспорті потрібні хірургічні маски або маски FFP2.
  • Комендантська година: N / A
  • Послуги:  Деякі служби особистої гігієни, такі як перукарні, можуть працювати за суворих умов. Для деяких сервісів потрібен негативний результат тесту на COVID-19.

  • Магазини: Роздрібні магазини, за винятком продуктових і повсякденних, закриті. Можуть відкриватися книжкові магазини, садові центри та квіткові магазини. У районах, де рівень інфікування становить від 50 до 100 випадків інфікування на 100 000 жителів упродовж 7 днів, дозволяється відкривати більше магазинів, хоча й за суворих умов (зарезервований часовий інтервал).

  • Ресторани: ресторани, бари і кафе знову відкрилися в районах із низькою захворюваністю. Обмеження можуть відрізнятися залежно від штату. Детальна інформація про поточні обмеження в кожній федеральній землі доступна в туристичному путівнику.

  • Культурні установи: у районах, де рівень інфікування становить від 50 до 100 випадків інфікування на 100 000 жителів упродовж семи днів, за суворих умов можуть відкриватися музеї, галереї та зоопарки. Якщо за сім днів рівень зараження впаде нижче 50 на 100 000 жителів, музеї, галереї та зоопарки можуть відкритися з меншими обмеженнями.

31 грудня 2020 року набуло чинності нове законодавство про комерційну оренду, в якому чітко вказано, що заборона та інші урядові обмеження є порушенням. Однак законодавство не дає відповіді на питання, чи можна і на яку суму, і на користь якої сторони – орендодавця чи орендаря – змінити договір оренди, що може призвести до подальших спорів у судах.

Власники та орендарі магазинів:

  • Відповідно до закону, який набув чинності 1 квітня, невиплата орендної плати за квітень, травень і червень 2020 року не дає орендодавцю права розірвати договір оренди до 30 червня 2022 року за умови, що невиконання є необхідним для наслідків пандемії COVID-19. Незважаючи на те, що несплата не призводить до припинення права орендодавця, вимога орендодавця про сплату орендної плати залишається чинною.

Ресторани

  • Зниження ПДВ у кейтерингу: ПДВ на харчування в кейтерингу буде знижено з 30 червня 2021 року до 31 грудня 2022 року до зниженої ставки податку в розмірі 7%.

Культура

  • 0,4 мільярда євро буде підтримано культурний сектор (із розрахунку 40% від загальної суми в 1 мільярд євро, виділеної на 2020 рік).

У період із січня до червня 2021 року уряд Німеччини спрямує 130 мільярдів євро в межах свого пакета “Überbrückungshilfe III” для стабілізації економіки. 10 червня 2021 року федеральний уряд оголосив про продовження пакета до 30 вересня 2021 року:

  • Короткострокова допомога (доступна з червня 2020 року): наразі доступні гранти на 25 мільярдів євро, які не потрібно буде повертати. 25.03.21 Німеччина продовжила свою програму допомоги ліквідності для компаній, які постраждали від пандемії, до кінця 2021 року. Уряд також вирішив підняти верхню межу для кредитів у рамках надзвичайної програми до 1,8 мільйона євро з 1 квітня, допомагають також більшим компаніям. Спеціальна кредитна програма була запущена в березні 2020 року, і до теперішнього часу допомога ліквідності в розмірі 49 мільярдів євро була спрямована в основному малим і середнім компаніям.
  • Надзвичайна економічна допомога: Постраждалі компанії мають право на одноразову виплату в розмірі до 75% від доходу, отриманого ними в листопаді 2019 року. Для цієї мети доступно загалом до 10 мільярдів євро.
  • Розширене перенесення податкових збитків (для збереження платоспроможності, незважаючи на втрату доходів): у 2020 і 2021 роках максимальну базову суму буде збільшено до 5 мільйонів євро або, у разі спільної оцінки, до 10 мільйонів євро.
  • Зниження надбавки за електроенергію: федеральний уряд субсидіюватиме зниження надбавки для споживачів електроенергії: 2021 року вона становитиме 6,5 центів/кВт-год, а 2022 року – 6,0 центів/кВт-год.

Додаткова інформація доступна тут: https://www.bundesfinanzministerium.de/Web/EN/Issues/Priority-Issues/stimulus-package-for-everyone/stimulus-package-for-everyone.html#t-companies

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц (СДПН) захистив свій пакет стимулів на 240 млрд євро у рамках консультацій щодо бюджету в парламенті Німеччини. План спрямований на стимулювання відновлення економіки шляхом підтримки національного бізнесу.

Люксембург

Оновлено 08.10.2021

  • Захисні маски: обов’язкові в закритих громадських місцях і в громадському транспорті.
  • Комендантська година: немає
  • Послуги: оздоровчі заклади (спа, оздоровчі центри тощо), а також об’єкти для фізичних вправ (наприклад, тренажерні зали та фітнес-центри) відкриті.
  • Магазини: з 11 січня: магазини відкриті за суворих санітарних правил.
  • Ресторани: з 13 червня 2021 року ресторани, бари та кафе відкриті для відвідувачів з 06:00 до 01:00. Є два варіанти: із системою covidcheck або без неї. Останнє підлягає суворим обмеженням.
  • Культурні установи: Культурні заклади відкриті з дотриманням суворих санітарних правил.

Власники та орендарі магазинів

  • Не було ухвалено жодних законів або постанов про призупинення платіжних зобов’язань. Уряд воліє надавати фінансову допомогу боржникам, а не припиняти платежі.

  • Законопроєкт, внесений кількома депутатами, спрямований на призупинення зобов’язання з виплати орендної плати, що підлягає виплаті або підлягає виплаті за комерційною або професійною орендою на час кризи. Цей законопроєкт спрямований на те, щоб позбавити орендодавця права розірвання договору у зв’язку з несплатою орендної плати, яка належить або підлягає виплаті, в період кризи, щоб встановити можливість для обох сторін договору оренди переглянути в бік пониження – орендну плату, яка підлягає сплаті в період кризи, або можливість орендодавця відмовитися від орендної плати, про яку йде мова. На сьогоднішній день цей законопроєкт все ще обговорюється Палатою депутатів; однак цілком імовірно, що його не буде ухвалено.

Ресторани і культура

  • Допомога на покриття непокритих витрат спочатку призначалася для секторів туризму, готельного бізнесу та громадського харчування, івентів, культури та розваг, а також для керівників організацій безперервного професійного навчання. Його виділятимуть у вигляді щомісячних капітальних грантів, що розраховуються на основі непокритих витрат, компаніям, які протягом усього або частини періоду з 1 листопада 2020 року по 30 березня 2021 року., втратило щонайменше 40% щомісячного обороту порівняно з відповідним місяцем 2019 року. Максимально доступна допомога становить 70% непокритих прийнятних витрат для середніх і великих підприємств і 90% непокритих прийнятних витрат для мікро та малого бізнесу. Сума не може перевищувати 20 000 євро на місяць для мікропідприємства, 100 000 євро на місяць для малого бізнесу і 200 000 євро на місяць для середнього або великого бізнесу.

Польща

Оновлено 08.10.2021

  • Захисні маски: обов’язкові в більшості закритих громадських місць.
  • Комендантська година: немає
  • Послуги: Перукарні, косметології відкриті.
  • Магазини: Торгові центри та роздрібна торгівля відкриті. Дотримується суворий санітарний режим, а кількість відвідувачів може бути обмежена (1 клієнт на 10 квадратних метрів).
  • Ресторани: Ресторани працюють за суворим санітарним режимом і заповнюються не більше ніж на 75%. Між столами має дотримуватися мінімальна відстань 1,5 метра (якщо між ними немає захисного екрана заввишки щонайменше 1 метр, рахуючи від поверхні столу). Ліміт не поширюється на вакцинованих проти COVID-19, і на групи дітей до 12 років.
  • Культурні установи: художні галереї, музеї та бібліотеки можуть відкриватися в суворому санітарному режимі. Кінотеатри, театри, опери та філармонія відновили діяльність. Вони працюють у суворому санітарному режимі при завантаженні не більше 75%. Якщо спеціально відведених місць немає, відстань між глядачами та слухачами має становити 1,5 метра. Носіння захисних масок, що закривають рот і ніс, обов’язкове. Культурні та громадські центри можуть проводити заходи як на відкритому повітрі, так і в приміщенні, за умови, що кількість відвідувачів не перевищує 15 осіб, зберігається відстань між ними 1,5 м, і що учасники дотримуються вимоги прикривати рот і ніс та утримуватися від їжі. Відновили роботу нічні клуби, дискотеки та інші танцювальні майданчики (максимум 150 осіб).

Власники та орендарі магазинів:

  • У період заборони на певні види діяльності в торговельних центрах площею понад 2000 кв. м торговельної площі (що діяло на початку пандемії та знову з 7 листопада 2020 року) взаємні права та обов’язки орендарів та орендодавців строк дії таких заборон минув (що, зокрема, означає, що впродовж цього періоду орендна плата не стягується).
  • До 30 червня 2020 року орендодавець не міг розірвати договір оренди або розмір орендної плати за договором оренди, за винятком випадків, коли орендар порушив положення щодо дозволеного використання приміщення, в якому розташовані приміщення, що повинно бути знесене або відремонтоване.
  • Антикризовий щит 4.0 був підписаний Президентом 23 червня. Основна мета закону – захистити польські підприємства, робочі місця та споживачів від негативних наслідків COVID-19. Новий закон включає такі оновлення:

    • Тимчасовий посилений захист польських компаній від ворожих поглинань інвесторами з-за меж Європи та ОЕСР
    • Фінансова підтримка органів місцевого самоврядування в період з червня по грудень 2020 року (наприклад, пом’якшення податкових правил, подвоєння частки округів (повітів) у доходах від державних казначейських компаній)

    З 6 листопада бюджетний стимул, спрямований на підтримку підприємств, які постраждали від коронавірусу, пропонує співфінансувати 70% постійних витрат, що не покриваються виручкою, і субсидії на витрати з оренди та бізнесу.

    Додаткову інформацію можна знайти тут:
    https://polen.um.dk/da/eksportraadet/coronavirus-and-the-economy/

    Польща оголосила про свій стимулювальний пакет Financial Shield 2.0 наприкінці 2020 року, який оцінюють у 35-40 мільярдів польських злотих (від 9 мільярдів до 10,5 мільярда доларів США), і спрямований на допомогу 40 секторам, які особливо постраждали від другої хвилі COVID-19. Підприємства, що працюють, зокрема, у сфері транспорту, роздрібної торгівлі, туризму та гастрономії, можуть подати заявку на отримання коштів, необхідних для оплати праці співробітників і запобігання банкрутству.

    11.03.2021 Європейська комісія затвердила польську схему на 1,1 млрд євро для підтримки компаній у різних секторах, які постраждали від спалаху коронавірусу. Схема застосовуватиметься на всій території Польщі та складається з чотирьох заходів. Зокрема:
    – Другий захід з орієнтовним бюджетом у 215 мільйонів євро (964 мільйони злотих) буде відкрито для малих і середніх підприємств і великих компаній, що працюють у кількох секторах, таких як роздрібна торгівля, ресторани та розваги. Допомога здійснюватиметься у формі прямих грантів у розмірі до 928 євро (4 160 злотих) на одного одержувача, у якого операційний прибуток знизився щонайменше на 40% порівняно з базисним періодом, встановленим у схемі.
    – Третій захід із передбачуваним бюджетом у 300 мільйонів євро (1,4 мільярда злотих) буде відкрито для мікро- і малих підприємців, які діють у кількох секторах, таких як роздрібна торгівля, ресторани та розваги. Допомога здійснюватиметься у формі прямих грантів у розмірі до 1116 євро (5000 злотих) на кожного одержувача;
    – Четвертий захід із передбачуваним бюджетом у 400 мільйонів євро (1,9 мільярда злотих) буде відкрито для малих і середніх підприємств і великих компаній, що працюють у кількох секторах, таких як роздрібна торгівля, ресторани та розваги. Допомога матиме форму звільнення від внесків на соціальне забезпечення в період з 1 грудня 2020 року або з 1 січня 2021 року до 31 січня 2021 року для бенефіціарів, у яких відбулося зниження операційного прибутку щонайменше на 40% проти базового періоду, встановленого у схемі.

Португалія

Оновлено 08.10.2021

  • Захисні маски: обов’язкові в громадських приміщеннях.
  • Комендантська година: немає
    • Послуги: Перукарні та манікюрні салони працюють за попереднім записом. Негативний результат тесту на Covid-19 необхідний для відвідування термальних джерел і спа-салонів.
    • Магазини: з 14 червня магазини і торгові центри відкриті без обмежень за часом. На 100 квадратних метрів допускається не більше 5 осіб. Також відкрито магазини не першої необхідності до 200 квадратних метрів із прямим виходом на вулицю.
    • Ресторани: обов’язкове пред’явлення цифрового сертифіката ЄС на COVID або негативного результату тесту при харчуванні в ресторанах по п’ятницях з 19:00, у вихідні та святкові дні. ресторани, кафе, бари і кондитерські без обмежень за часом відкриття і закриття до 2 години ночі. Обмежено групами з 8 осіб всередині та 15 осіб на терасі;
    • Культурні установи: об’єкти культурної спадщини, музеї, кінотеатри, театри, культурні заклади та бібліотеки можуть відкриватися з дотриманням заходів безпеки. Культурні об’єкти мають зачинятися о 01:00, вхід до опівночі. Максимальна заповнюваність 75%.

Власники та орендарі магазинів:

  • Призупинення орендної плати для вразливих домогосподарств і невеликих фірм, які відчувають брак грошових коштів, під час спалаху коронавірусу. Цей захід призупиняє оренду до місяця після закінчення надзвичайного стану. Після цього очікується, що орендарі погашатимуть заборгованість щомісячними платежами на строк до року.
  • Постанова Ради Міністрів № 41/2020 встановлює Програму економічної та соціальної стабілізації (“Programa de Estabilização Económica e Social” або “PEES”). Заходи включають звільнення і скорочення внесків роботодавця до фонду соціального страхування, спрощення процедур державного управління або часткову виплату податків і боргів із соціального забезпечення.
  • 02.03.2021 Європейська комісія затвердила схему Португалії на суму 15 мільйонів євро для підтримки мікро-, малих і середніх підприємств із головними офісами або постійними представництвами в регіоні Азорських островів. Схема під назвою “Apoiar.PT Açores -4ºT 2020” набуде форми прямих грантів. Схема буде відкрита для компаній, чий оборот в останньому кварталі 2020 року впав на 25% порівняно з тим самим періодом 2019 року. Допомога відповідатиме 20% втраченого обороту з максимальною сумою в 5000 євро за мікрокомпанії, 20 000 євро для малих компаній і 50 000 євро для середніх. Мікро- і малі компанії, що працюють у певних секторах і заявили про зниження обороту більш ніж на 50%, отримають прямі гранти, що дорівнюють 40% від падіння обороту, з максимальною сумою допомоги в розмірі 12000 євро для мікрокомпаній і 48 євро,
  • 31.03.21 Комісія затвердила схему страхування португальських поповнень на 500 мільйонів євро для підтримки внутрішнього торгового кредиту. Страхування торговельних кредитів захищає компанії, що постачають товари та послуги, від ризику неплатежів з боку їхніх клієнтів. У Португалії, з огляду на невизначеність, спричинену тривалим економічним впливом спалаху коронавірусу, приватні страховики стали більш неохоче пропонувати продавцям достатнє страхове покриття. Доповнюючи приватне страхування, португальська схема гарантує, що страхування торгових кредитів, як і раніше, є доступним для всіх компаній, уникаючи необхідності для покупців товарів або послуг вносити передоплату, тим самим скорочуючи їхні безпосередні потреби в ліквідності.

  • 21.06.21 Комісія схвалила схему португальської підтримки на суму 35 мільйонів євро для підтримки компаній у регіоні Азорських островів. Згідно зі схемою, державна підтримка здійснюватиметься у формі прямих грантів. Схема буде відкрита для компаній будь-якого розміру, що діють на Азорських островах, за умови, що вони збережуть робочі місця в регіоні та виплатять раніше отримані позики за схемами, схваленими Комісією у квітні 2020 року та грудні 2020 року. Зокрема, допомога буде надана тільки в тому разі, якщо заявник зможе довести, що щомісяця до 30 червня 2021 року він підтримував певну пропорцію рівня зайнятості порівняно з рівнем, зареєстрованим у вересні 2020 року. не повинен перевищувати нижній з наступних двох лімітів: (і) 750 євро на окрему компанію або 1 мільйон євро на групу компаній, які належать до тієї самої групи; і (іі) сума позик, отриманих за наявними кредитними лініями.

Румунія

Оновлено 10.08.2021

  • Захисні маски: використання масок для обличчя обов’язкове в закритих громадських місцях для всіх, хто старше 5 років.
  • Комендантська година: немає.
    • Послуги: спортивні зали можуть працювати з 50%-вою заповнюваністю, якщо площа становить 7 кв. м на особу, якщо кумулятивний рівень зараження за останні 14 днів нижчий і дорівнює 4 на 1000 мешканців. тренажерні зали та відкриті басейни можуть працювати на повну потужність без захисних масок та забезпечення площі 7 кв. м на особу, якщо кумулятивний рівень зараження за останні 14 днів нижчий і дорівнює 3 на 1000 мешканців. Тренажерні зали можуть працювати на повну потужність без захисту маски і забезпечення площі 4 кв. м на людину, якщо сукупний рівень зараження за останні 14 днів нижчий і дорівнює 3 на 1000 жителів. У цьому разі ті, хто приходить, мають пройти вакцинацію.
    • Магазини: магазини, торгові центри та ринки мають зачинятися о 18.00 по п’ятницях, суботах і неділях, якщо сукупний рівень зараження за останні 14 днів становить від 6 до 7,5 на 1000 жителів. Магазини, торгові центри та ринки мають закриватися о 18.00 кожного дня тижня, якщо сукупний рівень зараження за останні 14 днів перевищує 7,5 на 1000 жителів. Аптеки та заправні станції можуть залишатися відкритими довше. Поставки дозволені без обмежень за часом.
    • Ресторани: ресторани і кафе можуть відкриватися з 05.00 до 02.00 на повну потужність для округів, де сукупний рівень зараження за останні 14 днів нижчий або дорівнює 3 на 1000 жителів.
    • Культурні установи: Культурні або розважальні заклади можуть працювати тільки за дотримання суворих умов. Пропускна здатність відвідувачів встановлена на рівні 70% для районів, де сукупний рівень зараження за останні 14 днів нижчий і дорівнює 3 на 1000 жителів.

Власники та орендарі магазинів

  • N / A

Ресторани

  • N / A

Культура

  • N / A
  • Схему державної допомоги, спрямовану на підтримку роздрібних продавців, представили на затвердження Європейської комісії, пропонуючи грант на 50% орендної плати, що підлягає оплаті в період із середини березня до середини червня 2020 року (перша хвиля блокування).

Словаччина

Оновлено 10.08.2021

  • Захисні маски:у приміщенні необхідно прикривати ніс і рот. Носіння респіратора обов’язкове в районах I – III рівнів попередження Covid Automat (червоний, темно-червоний, чорний). У районах рівня спостереження або пильності (зелений і помаранчевий) респіратор може бути замінений маскою, шаллю або шарфом.

    На відкритому повітрі ніс і рот мають бути закриті в тих ділянках, які належать до рівнів попередження II і III Covid Automat (темно-червоний, чорний).

    Н відкритому повітрі, у районах зі ступенем попередження I (червоний), пильності (помаранчевий) або моніторинг (зелений), ніс і рот мають бути закриті під час масових заходів і зібрань.

  • Комендантська година: немає.
  • Послуги: Графік роботи закладу має бути скоригований так, щоб був час для прибирання та дезінфекції робочого місця.
  • Магазини: на рівень моніторингу та пильності Covid Automat обмеження щодо ємності не поширюються. Це не поширюється на об’єкти громадського харчування в універмагах, де дотримуються умови, що діють для підприємств громадського харчування. Дитячі куточки та зони для відпочинку можуть бути відкриті в районах із рівнями спостереження та пильності (зелений, помаранчевий).
  • Ресторани: У районах з рівнем пильності (помаранчевий) і I – III рівнів попередження (червоний, темно-червоний, чорний) забороняється вживання їжі та напоїв у приміщенні та на відкритому повітрі. Якщо тільки повністю вакциновані особи або особи VTC (вакциновані, перевірені, видужалі) допускаються за умови пред’явлення доказу вакцинації, тесту або одужання (також у формі цифрового сертифіката ЄС на коронавірус) на рівнях пильності та І – ІІІ рівнів попередження, у приміщеннях та обіди на відкритому повітрі дозволені за певних умов.
  • Культурні установи: відкриті з обмеженнями і залежно від ступеня попередження.

Власники та орендарі магазинів

  • N / A

Ресторани

  • N / A

Культура

  • N / A
  • Роботодавці (включно із самозайнятими особами, які наймають інших осіб), які були змушені припинити свою діяльність через рішення Словацького управління охорони здоров’я, можуть подати заяву на отримання внеску на компенсацію заробітної плати своїх співробітників. Розмір внеску становить 80% від загальної вартості роботи, до 1100 євро.
  • Роботодавці (зокрема самозайняті особи, які наймають інших осіб), які зберігають робочі місця навіть у разі переривання або обмеження їхньої діяльності під час оголошеної надзвичайної ситуації, можуть подати заяву про внесок до заробітної плати своїх співробітників. Внесок може бути надано або у вигляді компенсації заробітної плати працівника в розмірі до 80% від загальної вартості роботи, але до 1100 євро, або у вигляді одноразової допомоги для покриття частини витрат на заробітну плату для кожного працівника (євро 270-810). Роботодавець може вибрати тільки один із варіантів на весь період відрахування.