Украинский Совет Торговых Центров (УСТЦ)

Українська Рада Торгових Центрів наполягає на відкритті ТЦ / ТРЦ в столиці

З 11 травня уряд України послабить ряд обмежень, введених в рамках боротьби з коронавірусів. Зокрема, буде дозволена робота непродовольчих магазинів, в тому числі і магазинів, розташованих в торгових центрах.

«Ми вітаємо рішення уряду не розділяти окремостоячі магазини і торгові центри і зняти обмеження з роботи всіх непродовольчих магазинів, незалежно від розміру та розташування. Це правильне, зважене рішення, до якого в підсумку прийшли багато європейських країн », - каже Володимир Тимочко, голова Консультативної ради при Українському Раді Торгових Центрів (УРТЦ).

Так, обмеження вже зняті з роботи торгових центрів в країнах, де епідеміологічна ситуація складніша, ніж в Україні. Наприклад, в Польщі, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії та інших торговельні центри вже почали свою роботу або почнуть 11 травня, поряд з окремими магазинами.

У той же час в Україні місцева влада може встановлювати свої обмеження. Незважаючи на рішення уряду про зняття обмежень з торговельної нерухомості 11 травня, столичні ТЦ / ТРЦ не мають права відновити роботу, так як в силі залишається розпорядження виконкому Київської ради від 4 травня 2020 року, згідно з яким продовжує діяти заборона на роботу окремих магазинів і торгових центрів . При цьому в місті дозволена робота продовольчих ринків і господарських магазинів.

У такому рішенні в УРТЦ бачать дискримінацію торгової нерухомості і непродуктового рітейлу, які сьогодні продовжують залишатися в числі найбільш постраждалих від карантину галузей.

У УСРЦ заявляють, що продовження дії обмежень в Києві ставить під удар нормальну роботу після закінчення карантину. Це може спричинити за собою ще більше банкрутств, неплатежів, судові процеси, заморозити будівництво нових проектів і, як наслідок, привести до ще більшого погіршення ситуації.

На сьогоднішній день в Києві представлено понад 70 торгових центрів. У них розташовано понад 7500 торгових точок різного формату. Тільки цей сектор торгової нерухомості забезпечує робочими місцями близько 150 000 чоловік. Товарообіг торгових центрів, за оцінками УРТЦ, становить приблизно 50% офіційного роздрібного товарообігу Києва.

«Найактуальнішим питанням для нашої організації є якнайшвидше зняття обмежень з торговельної нерухомості. Ми підкреслюємо важливість дотримання необхідних заходів з протидії поширення інфекції. Торгові центри краще підготовлені технічно, краще контролюються і обслуговуються. В сучасних ТЦ за допомогою автоматичних систем можна контролювати кількість відвідувачів, архітектура дозволяє дотримуватися безпечної дистанції, керуючі компанії можуть контролювати профілактичні заходи, технічно торгові центри підготовлені до того, щоб мінімізувати ризики поширення інфекції », - коментує Максим Гаврюшин, глава УСТЦ.

Коментарі зачинені