Украинский Совет Торговых Центров (УСТЦ)

Українська рада торгових центрів закликає зняти обмеження з торговельної нерухомості

Українська рада торгових центрів (УРТЦ) виступає за якнайшвидше зняття обмежень з торговельної нерухомості, за умови дотримання необхідних заходів з протидії поширення інфекції.

Як повідомляє прес-служба ради, УРТЦ був створений на базі Національного комітету ICSC в Україні, раніше представляв в країні Міжнародна рада торгівельних центрів (ICSC). Це сталося у зв'язку з реструктуризацією ICSC і установою Європейської ради торгових місць (ECSP).

В Україні ECSP представлятиме Українську раду торгових центрів. Його засновником став Максим Гаврюшин, який з 2015го по 2020 роки обіймав посаду глави Національного комітету ICSC в Україні. Також він займає пост операційного директора девелоперської компанії Budhouse Group, яка управляє торгово-розважальними центрами Lubava (Черкаси) і Fabrika (Херсон).

Як уточнюють в УРТЦ, головним завданням ради найближчим часом буде лобіювання інтересів галузі на рівні уряду і парламенту під час карантину і в послекарантінний період.

Керівництво УРТЦ підкреслює, що на даний момент найважливішим питанням для організації є якнайшвидше зняття обмежень з торговельної нерухомості, за умови дотримання необхідних заходів з протидії поширення інфекції.

«Ми вважаємо, що не можна дискримінувати торгові центри. Цей сектор економіки дає 25% роздрібного товарообігу країни, в ньому працюють 450 000 людей. Від нашої галузі залежить робота будівельної галузі, банків, сервісних та інших підприємств. Будівельні гіпермаркети, ринки, окремо розташовані магазини не можуть вважатися більш безпечними з точки зору протидії поширенню інфекції. Більш того, ми вважаємо, що торговельні центри краще підготовлені технічно, краще контролюються і обслуговуються. І найголовніше, щільність одноразової перебування людей в торгових центрах нижче, ніж в окремо розташованих магазинах або на ринках, а чисельність відвідувачів можна легко контролювати за допомогою автоматичних систем », - говорить засновник УСТЦ Максим Гаврюшин.

За його словами, існує помилкова думка, що торгові центри - це великий бізнес, обмеження з якого можна знімати в останню чергу.

Глава УРТЦ запевняє, що закриття торгових центрів - це, в першу чергу, удар по малому і середньому бізнесу, який складає до 90% орендарів українських ТЦ.

У прес-службі організації також зазначили, що при УРТЦ був створений консультаційний рада, до складу якого увійшли представники чотирьох великих девелоперських компаній: Максим Гаврюшин (Budhouse Group), Ганна Чуботіна (Arricano), Наталья Кравец (Dragon Capital) та Ірина Поварчук (DCH). Главою консультаційної ради призначений Володимир Тимочко (Dragon Capital). Юридичний супровід забезпечує Тимур Бондарєв (Arzinger).

Консультаційна рада вже вийшов з ініціативою щодо зняття обмежень з роботи торгових центрів і розробив комплекс пропозицій для уряду, спрямованих на збереження ліквідності торгової нерухомості в після карантинний період.

Коментарі зачинені