Через санкції в росії можуть з'явитися «цвинтарі» торгових центрів

У містах росії вже в найближчому майбутньому можуть виникнути «цвинтарі» з торгових центрів великого формату, що спорожніли, оскільки з кожним днем їх відвідує все менша кількість людей.

Про це 18 червня під час Петербурзького міжнародного економічного форуму повідомив президент Becar Asset Management Олександр Шарапов.

За словами експерта, падіння відвідуваності не відчувають лише невеликі ТЦ, що розташовані в пішій доступності від метро, в яких знаходяться продуктові магазини, аптеки і точки швидкого харчування.

«Споживчі переваги дуже змінюються. У росії може повторитися ситуація з американськими занедбаними моллами, для яких навіть з'явився термін «цвинтар торгових центрів». На мою думку, у нас вони також виникнуть», — заявив Шарапов.

Він зазначив, що такий фінал загрожує об'єктам площею від 100 тис. кв. м.

«Ситуація з великими ТЦ плачевна. Крім того, що на них тисне онлайн-торгівля, ще є обставини з урізаним репертуаром кінотеатрів, що також знизить потоки відвідувачів», — підкреслив голова компанії.

Емін Агаларов, віце-президент російського холдингу Сrocus Group, заявив, що після закриття магазинів західних брендів відвідуваність торгових центрів компанії просіла на 20-30%.