Як ЦУМ Чернігів працював під час штурму міста і як відновлює роботу зараз

Як торгівельний центр пережив найжахливіші дні в історії незалежної України, як відновлює роботу, і кого з нових орендарів планує залучити у місто?

Як повідомила Ольга Муцька, комерційний директор ЦУМ Чернігів у інтерв’ю RAU, Чернігів потрапив під обстріл російських військ у перші дні війни. В ЦУМ Чернігів працювали продуктовий супермаркет та аптека, поки взагалі не пропало опалення, світло, вода та зв’язок у місті. Та це не стало на перешкоді роботи. Були проведені заходи щодо цілодобової охорони ТЦ та збереження майна орендарів. Завдяки зусиллям охоронної фірми не постраждав жоден орендар. Було організовано постійне перебування на території торговельного центру робітників технічного персоналу та клінінгу, які відповідали за збереження інженерних систем та обладнання і прибирання.

На подвір’ї ресторану щодня готували для військових, поліції та ТрО на вогнищі, так як електрики в закладі не було. Персонал ресторану жив на території ТЦ. Бо хтось жив на околиці міста, і не встигав повернутися додому до комендантського часу, а у когось російські снаряди зруйнували його дім. Загалом в підвальних приміщеннях будівлі на постійному проживанні було понад 20 осіб.

Пошкодження ТРЦ

17 березня ТЦ був у зоні обстрілу касетними боєприпасами й отримав пошкодження. У центральній частині осколками пробило скло в ресторанному комплексі MAFIA CASTA, незначні пошкодження отримав фасад, вибуховою хвилею зачепило LED-телевізор. Зі сторони входу з боку автопарковки — розбиті вітрини, пошкоджено фасад будівлі та МАФ паркувальників.

Також руйнувань зазнав дах будівлі — було пошкоджено покриття покрівлі та ліній інтернет й відеокомунікацій. В інших місцях — пробиті касетами покриття стін ТЦ, розбито вікно.

На той момент біля ТЦ знаходилось декілька перехожих, загинуло двоє та поранено одного.

Відновлення роботи

20 квітня було відновлено роботу ТРЦ з графіком 10:00 – 16:00. Почали працювати такі магазини: зоотовари, східні солодощі, квіти, косметика та парфумерія, аксесуари, техніка та мобільні телефони, кофейні, канцтовари, книгарня, товари для дому, одяг та взуття. Продуктовий супермаркет відновив роботу з 28 квітня.

«Щодо показників відвідуваності, з початку відкриття трафік знизився на 20% від трафіку довоєнного часу. Але ситуація з кожним днем змінюється, бо люди повертаються до Чернігова, громадський транспорт відновив роботу 19 травня, відновлюють роботу інші магазини», — зазначає Ольга Муцька.

За її словами, вакантність в ТРЦ наразі на рівні 9,43%. У планах — залучити орендарів із сфери одягу та взуття, кожгалантереї, аксесуарів, посуду, декора та подарунків, побутової техніки.

Читайте також: Яка кількість ТЦ працює в Україні