Lenovo, Xiaomi, TeamViewer та Shell: компанії продовжують згортати діяльність в рф

Свій бізнес на російському ринку згортають китайські виробники електроніки Xiaomi та Lenovo, британська нафтогазова компанія Shell, американська інжинірингова корпорація Emerson, багатонаціональна група з виробництва паперу Mondi, фінський виробник кави Paulig та провідна міжнародна ІТ-компанія TeamViewer.

Paulig

Фінський виробник кави Paulig завершив продаж російського бізнесу. Угода включала продаж компанії «Пауліг Рус», а разом з нею — обжарювальний завод у Твері.

У компанії також уточнили, що бренд Paulig буде виведений із російського ринку. При цьому постачання зеленої кави інвестору триватиме протягом усього перехідного періоду — але не більше трьох місяців.

У 2021 році на росію припадало менше 5% виторгу кавової компанії. 200 співробітників компанії «перейдуть новому власнику».

Mondi

Виробник упаковки та паперу Mondi продасть свої активи у росії — в рф групі належать три підприємства, на яких працюють 5300 співробітників. Про це йдеться у заяві компанії.

«З моменту оголошення 10 березня, оцінивши всі варіанти, Рада директорів вирішила позбавитися російських активів групи. Процес продажу цих великих активів складний з операційної та структурної точки зору і здійснюється в постійно мінливому політичному та правовому середовищі. Таким чином, немає впевненості про терміни укладання угоди, а також про її структуру», — заявили в компанії.

Xiaomi и Lenovo

Китайський виробник смартфонів та телекомунікаційного обладнання Xiaomi та виробник персональних комп'ютерів та електроніки Lenovo припиняють поставки на російський ринок через ризик потрапляння під вторинні санкції.

Примітно, що китайські компанії, на відміну від західних, зазвичай не повідомляють відкрито про фактичне згортання бізнесу в росії. Крім ризику санкцій, таке рішення пояснюється також страхом втратити західних постачальників.

TeamViewer

TeamViewer, відома компанія-постачальник однойменного програмного продукту для віддаленого управління ПК, заявила про припинення роботи у росії та білорусі.

«Ми глибоко вражені жахливим нападом росії на Україну. Як глобальна компанія, TeamViewer підтримує універсальні цінності свободи та демократії та засуджує будь-які форми насильства та агресії. Оскільки ця війна сильно порушує наші цінності, ми вирішили повністю припинити будь-яку ділову активність, що залишилася, в росії та білорусі», — йдеться в заяві компанії.

У компанії не будуть продовжувати жодних контрактів з клієнтами з рф або рб. Існуючі підписки будут дійсні до закінчення терміну дії договору, але не будуть продовжені згодом. Крім того, TeamViewer заблокував усі неліцензійні підключення до росії і білорусі та з них, щоб уникнути подальшого використання програмного забезпечення компанії.

Окрім згортання діяльності в країні-агресорі компанія допомагає Україні, надавши свої продукти організаціям у країні на безоплатній основі. Також TeamViewer пожертвував понад 750 тисяч євро організаціям Червоного Хреста для надання гуманітарної допомоги постраждалим українцям.

Emerson

Американська інжинірингова корпорація Emerson Electric припиняє діяльність на території росії і розглядає варіанти продажу дочірньої промислової групи «Метран», про що йдеться в опублікованому фінансовому звіті компанії.

«Emerson оголошує про своє рішення вийти з російського бізнесу, і в рамках цього процесу ми вивчаємо стратегічні варіанти продажу «Метрана», нашої російської дочірньої компанії», — наводяться в описі звіту слова гендиректора компанії Лала Карсанбхая.

У тексті зазначається, що компанія планує організувати передачу російських активів і підтримуватиме своїх співробітників в росії у зв'язку з виходом з місцевого ринку.

Shell

Британська нафтогазова компанія Shell також планує продати свій бізнес в рф.

Ще на початку березня компанія Shell заявила про те, що виходить з усіх проектів в росії, припинить закупівлю нафти, трубного газу та ЗПГ, а також закриє мережу своїх АЗС. Вже у квітні нафтогазова компанія почала виведення своїх працівників із росії. А на початку травня в активну фазу вступили переговори з незалежними зацікавленими сторонами про продаж мережі АЗС британського гіганта.

Читайте також: Продажи одежды в россии рухнули на 25% после закрытия Zara и H&M