Пункт команди підтримки Дії: як рівненський ТРЦ впроваджував цифрові консультації

Тисячі консультацій щодо генерації COVID-сертифікатів було надано в рівненському ТРЦ «Злата Плаза».

«У 2021 році в нас була історія, у якій звучало чи не найбільше «дякую». Маю на увазі тисячі консультацій, які надають рівнянам у пункті Команди підтримки Дії. Саме тут людям допомагають згенерувати COVID-сертифікати, а віднедавна і отримати 1000 гривень за вакцинацію», — розповідає Іванна Смачило, заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Цей консультаційний пункт у Рівному відкрили у листопаді в приміщенні ТРЦ «Злата Плаза». Локація зручна, так як це торгівельний центр, до того ж тут знаходиться один із пунктів вакцинації. З перших днів роботи на локації приймають близько 100 відвідувачів на день.

«Звертаються із різними запитами. Деякі вдається вирішити за 15 хвилин, на інші витрачається більше часу. Деяким людям треба елементарно допомогти встановити Дію на смартфон. Багато тих, у кого виникають проблеми із внесенням медичних даних лікарем, який робив щеплення, через що сертифікат може не відображатися. Тому у таких випадках ми радимо звертатися до медичних працівників. Але в більшості випадків вдається допомогти людям у межах компетенції. Адже Мінцифра реалізувало лише технічну частину надання послуги», — зізнається Іванна Смачило.

Та найцікавіше те, що це спільний проєкт, на який із бюджету не витратили жодної копійки. Це результат зусиль команди Мінцифри, Рівненської ОДА, міського ЦНАПу, управління статистики, а ще студентів місцевих ВНЗ, пластунів, представників КЗ «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр» Рівненської обласної ради. А також за допомоги «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції, та за підтримки Програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується Швейцарією.

За словами Іванни, консультанти пункту, що працюють в ТРЦ із першого дня, проходили навчання від Мінцифри і надають допомогу людям дуже правильно та результативно.

«Це саме те, що було потрібно. Це відбулося у потрібний час. І учасниками процесу стали саме ті люди, які були здатні все це втілити», — підсумовує Іванна Смачило.

Джерело