Робота ТРЦ в умовах «червоної» зони (за результатами роботи ТРЦ Fabrika у Херсоні)

На территории Херсонской области с 15 октября вступили в силу ограничения "красного" уровня эпидемической опасности распространения СOVID-19.
За новими правилами працювати можуть тільки магазини, в яких весь персонал вакцинований або має негативний результат ПЛР-тесту.
Також діють обмеження для відвідувачів ТРЦ.

Які підсумки роботи торгового центру, який вперше опинився в умовах «червоної» зони?

Відвідуваність та відвідувачі:

ТРЦ не обмежує доступ відвідувачам, враховуючи, що в об'єкті працюють аптеки, супермаркет, центр вакцинації та інші об'єкти. Незважаючи на це, відвідуваність ТРЦ різко впала. Середня відвідуваність в перші 3 дні роботи в «червоній» зоні скоротилася на 50%. Неприємність чекала тих відвідувачів, які приїхали на відпочинок в ТРЦ з сім'єю у вихідні дні та не знали про нові правила відвідування.
Також, традиційно виникає проблема з дотриманням масочного режиму відвідувачами.

Орендарі:

Незважаючи на те, що не весь персонал орендарів пройшов вакцинацію, працюють практично всі магазини торгового центру. Орендарі виходять із ситуації шляхом залучення сторонніх вакцинованих працівників, частина не вакцинованого лінійного персоналу тимчасово не працює. Не всі орендарі підготували інформацію про правила роботи своїх магазинів. У той же час, ТРЦ через постери, аудіорекламу надав орендарям і відвідувачам інформацію про правила відвідування магазинів з групою товарів «не першої необхідності». У перші дні спостерігається багато відмов і повернень, особливо операторів розваг.

Обороти:

Орендарі відзначають падіння оборотів на 50% і більше в перші дні. Це приблизно можна порівняти з падінням відвідуваності ТРЦ.

Дії поліції:

Поліція активно контролює ситуацію. Взаємодія з поліцією неоднозначна. З одного боку, був факт безпідставного недопуску відвідувачів в ТРЦ, вранці 16 жовтня. З іншого боку, поліція надає допомогу в наведенні порядку в натовпі людей, які зібралися на вакцинацію, а також патрулювання і допомогу охороні по роботі з відвідувачами по дотриманню масочного режиму. За 3 дні роботи поліція зафіксувала 5 порушень з боку співробітників магазинів і відвідувачів.

Центр вакцинації:

С переходом в «красную» зону и накануне, нагрузка на центр вакцинации возросла вдвое. Если в обычном режиме в день прививалось до 300 человек, то сейчас 600 и более. Вакцин достаточно, медики стараются, но персонала не хватает. Появляются огромные очереди. Нужно подчеркнуть важность работы ЦВН в ТРЦ Fabrika, так как в нем прививается в день более 10% вакцинируемых от количества привитых людей по всей Херсонской области. За все время работы ЦВН уже привито 30594 человека.

Поки що складно говорити, які саме будуть результати роботи ТРЦ після переходу Херсонської області в «червону» зону. З одного боку, ми бачимо зростання бажання людей вакцинуватися, що має позитивно вплинути на роботу. Але, з іншого боку, ми бачимо, що система не готова до такого зростання і не справляється з різко збільшеним потоком бажаючих. Сподіваємося, що міністерство охорони здоров'я зробить відповідні висновки і нові обмеження «червоної» зони досягнуть своєї мети - збільшити кількість вакцинованих. Поки, на жаль, все виглядає так, що система не готова до нових викликів.

Максим Гаврюшин
Операційний директор Budhouse Group

Facebook
Telegram
Instagram
LinkedIn