Shopping Index фіксує зростання галузі ритейла

Компанія Watcom.Україна проаналізувала динаміку Shopping Index 2021 під час передноворічних продажів та зафіксувала зростання трафіку відвідувачів торгівельних закладів майже на 30% з 1 по 31 грудня, що в середньому на 6,67% вище до аналогічного періоду 2020 року.

Дані, отримані Watcom.Україна, свідчать про поступову стабілізацію ринку та дозволяють обережно прогнозувати подальше поліпшення становища галузі у 2022 році.

Зростанню сприяли як економічні, так і соціальні фактори, а також якісний маркетинг операторів ринку.

Серед економічних: високий рівень ВВП в Україні, стабільність банківської системи, відновлення співпраці з міжнародними інституціями (МВФ). За даними Держстату, Україна закінчила 2021 рік з рекордно високим ВВП у майже $200 млрд, економіка за 9 місяців 2021 року зросла на 2,2%, що позначилося як на оплаті труда, так і на позитивних очікуваннях населення. Банківська система України демонструвала фінансову стійкість — за попередніми даними станом на 1 січня 2022 року міжнародні резерви України досягли $30 940,9 млн, що на 6% більше, ніж торік.

Серед соціальних факторів можна виділити адаптацію споживачів та операторів ринку до нової реальності — згідно із щорічним глобальним дослідженням ринку роздрібної торгівлі Deloitte в період новорічних свят тривога щодо пандемії COVID-19 дещо знизилася, що сприяло покращенню споживацьких настроїв та збільшенню бюджетів на покупки.

На думку директора Watcom.Україна Сергія Бондара передноворічні продажі у 2021 році відбулися прогнозовано успішно. Якщо аналізувати трафік, можна констатувати, що зростання почалося на 2 тижні раніше, ніж минулого року. Фактично ріст трафіку спостерігається ще з початку листопада зі стабільним приростом у середньому на 4-6% щотижня.

«Найбільш вдалим для ритейлу видався 50-й тиждень року — це середина грудня (приріст до попереднього тижня — 12,45%, до аналогічного періоду 2020 року — 14,05%), коли споживачі активно відвідували торгівельні заклади та готувалися до дня святого Миколая й Різдва, які, традиційно, широко святкуються в Україні. Сподіваємося на продовження позитивних трендів у галузі і у 2022 році — всі передумови для цього є», — коментує результати передноворічного трафіку Сергій Бондар.

Джерело