Третина підприємців ТЦ «Барабашово» відновили роботу

На найбільшому торговельному майданчику країни «Барабашово» (Харків), який постраждав від російських обстрілів і спричинених ними пожеж, торгівлю відновили 30% підприємців.

Про це розповів Укрінформу речник ТЦ «Барабашово» Сергій Зайцев.

«За військовий період роботу відновили трохи більше 30% підприємців. Це ті люди, які за останній місяць неодноразово відкривали свої торгові об’єкти. За спостереженнями, підприємець, який двічі відкрив магазин, вже й далі продовжує роботу», — зазначив він.

Зайцев пояснює: з огляду на поточну ситуацію в місті, обстріли та особисті обставини підприємці можуть виходити на ринок не кожного дня. Тобто, хтось працює через день, хтось — двічі на тиждень.

По «Барабашово» ворог гатив неодноразово. Найпотужніший обстріл стався 17 березня, після чого в шести осередках спалахнули масштабні пожежі. За оцінками ДСНС, горіння відбувалося на площі 7 га.

«Якщо брати від загальної площі, то постраждало близько 15% ринку. Якщо брати по торгових об’єктах, то постраждало 25-30%. Точну цифру ми й досі не можемо назвати, бо є магазини, що знаходяться впритул до вигорілих, але візуально начебто цілі, і частину з них ще не відкривали. Там знаходиться товар. Тож масштаби остаточні ми зрозуміємо, коли підприємці власноруч відкриють ці об’єкти», — зазначив Сергій Зайцев.

Він наголосив, що потужності ринку дозволяють надати підприємцям, об’єкти яких постраждали чи повністю знищені, інші магазини в оренду. Задля цього відкривають резервні площі та переобладнують деякі складські приміщення.

Також для підприємців роблять знижки в орендній платі, окремо розглядаючи кожну ситуацію.

Речник торговельного майданчика наголошує, що кількість покупців на ринку поступово збільшується. На «Барабашово» очікують, що за наступний місяць роботи підприємці зможуть вийти на нульовий вал.

Читайте також: Як виглядає ТЦ «Барабашово» після масових обстрілів