У Шанхаї відкрився молл з тисячею дерев

У Шанхаї відкрився незвичайний з точки зору архітектури торгівельний центр. Проєкт під назвою 1000 Trees, дитя британської архітектурної студії Heatherwick Studio, відрізняє багаторівневий фасад із білого бетону, прикрашений безліччю живих дерев та кущів.

Автором концепції є британський дизайнер Томас Хізервік, який надихнувся Висячими садами Семіраміди з Вавилону.

На вигляд дев'ятирівневий будинок нагадує вкритий зеленню гірський масив. Забудовником чудо-моллу, розташованого поруч із арт-кварталом M50 є компанія Tian An. Офіційне відкриття комплексу відбулося наприкінці грудня 2021 року.

Особливість торгівельного комплексу в тому, що його поверхня покрита 1000 дерев та 250 000 різних рослин. Сама структура комплексу представляє собою сітку бетонних колон, розташованих під кутом 45 градусів до річки. Кожна з колон увінчана спеціальним блоком, у якому зібрані листяні та вічнозелені дерева, а також кущі та підвісні рослини.

Ідея створення проєкту отримала натхнення трендом із перетворення міських кварталів на соціальні простори.

Загальна площа нового торгівельно-розважального центру становить близько 62 700 кв. м. Серед орендарів відкриються 12 флагманських універмагів, 90 магазинів та понад 60 закладів громадського харчування. Фудкорт та супермаркет розташовуються на цокольному поверсі, магазини — на п'яти поверхах вище, а ресторани — на чотирьох верхніх поверхах будівлі. По периметру будівлю прикрашає серія мистецьких робіт, створених французьким вуличним художником Полем Дезіо. Твори вуличного мистецтва також прикрашають шахту ліфа та стіни будівлі, що виходять на вулицю.

Експерти відзначають, що завдяки озеленення багаторівневий фасад нового торгівельно-розважального центру органічно вписався у житловий квартал і став новою точкою тяжіння місцевих жителів, надавши нового значення урбаністичному пейзажу Шанхая.

Читайте також: Китайський гігант: як виглядає новий ТРЦ у формі морської раковини.

Джерело