В Україні центри масової вакцинації населення працюють вже в 35 ТРЦ

В Україні продовжують відкриватися центри масової вакцинації населення в торгових центрах. Станом на середину вересня центри масової вакцинації працюють вже в 35 українських торгових центрах. Загальна кількість вакцинованих людей в ТРЦ України перевищило 250 тис. осіб.

«Ми вважаємо, що вакцинація населення є найефективнішим засобом протидії поширенню епідемії. Тому ми спільно з Асоціацією рітейлерів України підтримуємо відкриття нових центрів вакцинації і закликаємо всі торгові центри приєднатися до даної ініціативи. Втрати від карантинних обмежень галузі вимірюються сотнями мільярдів гривень, тому бізнес повинен брати активну участь у подібних програмах. У той же час УРТЦ і RAU не підтримують нові карантинні правила, відповідно до яких обмеження не поширюються на вакцинованих людей при відвідуванні магазинів і ТРЦ. Ми вважаємо, що при частці вакцинованих 12% такі правила не сприяють роботі підприємств торгівлі і, навпаки, створюють масу проблем в площині взаємин орендар і орендодавець ».

Максим Гаврюшин
Голова Української Ради Торгових Центрів

Масово ЦВН почали відкриватися з червня 2021 року. Умовно вони поділяються на кілька типів по режиму роботи:

- центри вакцинації «вихідного дня»,

- центри, що працюють за певним графіком кілька днів на тиждень

- центри, що працюють щодня за графіком «7/7».

В регіонах, де ЦВН активно працюють в торгових центрах в режимі 7/7 частка щеплених в ТРЦ доходить в деякі дні до 25-30% від загального числа щеплених в області.

Олександр Мельников, Координатор відкриття центрів вакцинації УРТЦ:

«В даний момент в торгових центрах можна зробити щеплення різними сертифікованими вакцинами: CoronaVac / Sinovac Biotech, Comirnaty / Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca. На сьогоднішній день більша частина відвідувачів віддає перевагу вакцині Comirnaty / Pfizer-BioNTech».

Перший центр вакцинації був відкритий навесні 2021 року у Львові в ТРЦ Forum Lviv. Потім центри вакцинації були відкриті у всіх ТРЦ Budhouse Group, де за час роботи було щеплено вже понад 70 тис. чол. У липні до ініціативи приєдналася ще одна велика девелоперська компанія Arricano (в 4 торгових центрах вакциновано більше 20 тис. чоловік). Хороші показники роботи показує ЦВН в ТРЦ Hollywood (Чернігів) - більше 25 тис. людей, ТРЦ «Мегадом» (Одеса) - 26 тис. людей. Також ініціативу підтримала національна мережа Епіцентр, завдяки чому ЦВН в ТРЦ з'явилися в малих містах з населенням менше 100 тис.

На сьогоднішній день ЦВН в торгових центрах працюють в Херсоні, Харкові, Вінниці, Краматорську, Маріуполі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Києві, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Сумах, Тернополі, Хмельницькому, Черкасах, Умані, Чернівцях, Шепетівці , Старокостянтинові.

«Ми закликаємо всі торгові центри України відкривати пункти вакцинації у себе. Наша організація готова надавати максимальну консультаційну підтримку для всіх, хто готовий боротися проти COVID19 і працювати без локдаунов», - резюмує Олександр Мельников.

Facebook
Telegram
Instagram
LinkedIn