У Львові біля ТЦ з'явилися паркомісця для авто батьків із дітьми

У Львові обладнали місця для парковки, орієнтовані на авто батьків з дітьми. Розташовані вони біля торгового центру «Ашан» на вул. Володимира Великого 58. Рішення ухвалено львівською міськрадою та погоджено в Департаменті патрульної поліції України.

Член комісії з безпеки дорожнього руху Володимир Харчихін зізнається: «Офіційними загальнодержавними нормами цього не передбачено, однак ми звернулися до Департаменту патрульної поліції в Києві, вони мають право погоджувати засоби організації дорожнього руху в експериментальному порядку. Нам погодили і тепер такі паркомісця у Львові застосовувати законно. Ми також вели перемовини про таке облаштування з іншими ТРЦ».

Голова громадської організації «Батьки в Дії» Юлії Гвоздович додає: «Ми знімали ролик, в якому пояснювали навіщо батькам з дітьми потрібні окремі місця для паркування. З ним зверталися до Львівської міськради. Ухвалу затвердили не лише для торгових центрів, а і в якості місцевого знаку. Проводилися наради з представниками ТРЦ і супермаркетів, зокрема «Сільпо», «Ашан», «Арсен», усі вони погодилися це облаштувати».

До цього паркомісця для батьків з дітьми були біля ТРЦ «Спартак» та «Епіцентру» на вул. Городоцькій, але їх прибрали.

«Для того аби витягнути дитину з крісла потрібно широко відкрити двері, по-іншому це буде складно зробити. Особливо якщо мова йде про автокрісло-люльку для немовлят. Так само, для того щоб розкласти візок, потрібне безпечне місце. За кордоном, наприклад, під ТРЦ завжди є декілька місць, заброньованих для сімей з маленькими дітьми», - розповідає Юлія Гвоздович.

Зі слів Володимира Харчихіна, поки це працює як соціальна ініціатива. Якщо все пройде вдало, можливо, місця для парковки авто батьків з дітьми затвердять на державному рівні і будуть вводити додаткові штрафи.

Джерело