Всі нові ТЦ та багатоповерхові будівлі матимуть бомбосховища

Наявна система цивільного захисту не в змозі повною мірою забезпечити захист фізичних осіб від ризиків, пов’язаних з бойовими діями. Тож в країні слід терміново розгортати мережі захисних споруд.

Для цього нардепи прийняли за основу проєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» (№7398). У такий спосіб планується побудувати мережу надійних укриттів, які захищатимуть людей від повітряних чи хімічних атак, повідомляє повідомляє «Закон і Бізнес».

Він передбачає, зокрема, що до проєктної документації на будівництво об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками має обов’язково бути включений розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту. У разі недотримання цієї вимоги орган державного архітектурно-будівельного контролю відмовлятиме у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта.

До таких об’єктів згідно з класифікацією належать підприємства торгівлі, громадського харчування, служби побуту, установи охорони здоров’я, житлові, громадські або багатофункціональні будівлі, а також великі готелі, гуртожитки, будівлі видовищних і спортивних підприємств.

Утримання захисних споруд у готовності до використання за призначенням покладатиметься на їх власників, користувачів, юридичних осіб, на балансі яких вони перебувають.

Читайте також: Які дії необхідно виконати для отримання компенсації постраждалим ТРЦ?