Акції ритейлера WH Smith втратили понад третину вартості через бухгалтерську помилку

Акції британського ритейлера WH Smith різко впали через бухгалтерську помилку на 30 млн фунтів стерлінгів.

Внаслідок цього інвестори знизили ринкову вартість ритейлера майже на 500 млн фунтів стерлінгів. Ціна акцій впала на 36% до 7,06 фунтів стерлінгів за акцію, пише The Guardian.

WH Smith заявив, що бухгалтерська помилка стосувалася його північноамериканського бізнесу під час підготовки результатів року. Це “значною мірою” сталося через те, що компанія занадто рано зареєструвала частину свого доходу.

Помилка стосувалася домовленостей із постачальниками, що надають знижки, якщо ритейлер досягає цільових показників продажів певних товарів. Однак, ці знижки мали бути враховані в обліку за наступний фінансовий рік, а не за 12 місяців до 31 серпня. 

Компанія повідомила, що очікуваний прибуток її підрозділу у США та Канаді становитиме лише 25 млн фунтів замість 55 млн фунтів.

Читайте також: Латвійська мережа Maxima звинуватила Lidl в “оманливому” порівнянні цін – деталі

Раніше було відомо про бухгалтерський скандал британської компанії Tesco. У 2014 році вона завищила прибутки на 326 млн фунтів стерлінгів, оскільки неправильно внесла платежі від постачальників. Ритейлеру знадобилися роки, щоб оговтатися після діри у звітності.