Реконструкція ТЦ “Печерський”: дозвіл є, проте ділянка з обмеженням
У Печерському районі Києва відбувається реконструкція недобудованого ТЦ "Печерський", що на вулиці Омеляновича-Павленка, 4. Усі роботи здійснюються на підставі чинного дозволу на виконання будівельних робіт.
Про це повідомила Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) у коментарі Delo.ua.
Як зазначається, у Реєстрі будівельної діяльності є інформація про дозвіл від 30 грудня 2021 року, виданий на об’єкт “Реконструкція нежилого будинку під багатофункціональний комплекс”. Замовник — ТОВ “Картас Траст Компані”.
Шляхом перевірки відомостей у Реєстрі будівельної діяльності встановлено наявність дозволу на виконання будівельних робіт щодо зазначеного об’єкта, — повідомила в.о. директора ДІАМ Світлана Бабич.
Замовник подав повний пакет документів: містобудівні умови та обмеження, проєктну документацію, позитивний експертний звіт, погодження Міністерства культури та інформаційної політики України, висновки авіаційних і безпекових органів щодо висотності та розташування об’єкта.
За планом, будівля матиме 18 поверхів у найвищій її частині. Також надані технічні умови на підключення до інженерних мереж і документи про призначення відповідальних осіб за авторський та технічний нагляд.

Як розповіли у ДІАМ, до видачі остаточного дозволу об’єкт двічі отримував відмови — у вересні та жовтні 2021 року. Причинами були недоліки в поданих документах.
Водночас Департамент містобудування та архітектури КМДА у своїй відповіді на запит видання Delo.ua звернув увагу на складний містобудівний статус земельної ділянки, на якій розташований об’єкт.
Ця ділянка, згідно з Генеральним планом Києва, належить переважно до території громадських будівель і споруд, а частково — до території вулиць і доріг. Частина землі знаходиться в межах червоних ліній. Крім того, об’єкт розташований:
- у центральній планувальній зоні та центральному історичному ареалі Києва;
- у зоні регулювання забудови пам’ятки ландшафту “Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра”;
- у зоні регулювання забудови першої категорії.
Містобудівні умови та обмеження не є дозволом на виконання будівельних робіт і не належать до документів дозвільного характеру, — зазначили в Департаменті містобудування та архітектури КМДА.
У КМДА також уточнили, що інформація про реєстрацію схеми генплану об’єкта за цією адресою відсутня, а питання зберігання або надання проєктної документації не належать до повноважень департаменту.
Водночас у ДІАМ пояснили, що проєктна документація є об’єктом авторського права і доступна лише для перегляду в режимі читання через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Інспекція не виступає її розпорядником.
За інформацією ДІАМ, наразі інших порушень або додаткових рішень щодо цього об’єкта в реєстрі не зафіксовано, а публікацію відкритих даних у сфері будівництва на державних порталах відновлено.
Читайте також: У Чернівцях з’явиться новий великий ТРЦ: що відомо
Раніше ми писали, що стало відомо про знесення ТЦ "Печерський" для зведення 18-поверхового БФК. Перший міський голова Києва Леонід Косаківський зазначав, що чиновники з Департаменту містобудування та архітектури КМДА узгодили будівництво, при цьому порушивши чинний Генплан міста. Так, у центральній планувальній зоні дозволено зводити будівлі до 27 метрів, тобто, до 9 поверхів.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації

