Цікаве за тиждень (8 березня). HalfPrice у Івано-Франківську, продаж ТРЦ Dream та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини ТРЦ, комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 2 по 8 березня.

Вплив повітряних тривог на роботу ТЦ б’є рекорди другий місяць поспіль

Показник частки тривалості повітряних тривог протягом часу роботи ТЦ два місяці поспіль встановлює рекордні показники. Якщо в січні він був зафіксований на рівні 17,1%, то вже в лютому сягнув 18,6%. Рік тому, в лютому 2025 р. цей показник дорівнював 11,4 %.

У порівнянні з минулим місяцем відповідно погіршились такі показники як кількість тривог в робочий час ТЦ та тривалість тривог. Дещо покращились такі показники як тривалість тривог в робочий час ТЦ та кількість тривог, однак це пов’язано лише з тим, що в лютому на 3 календарні дні менше, ніж у січні.

До п’ятірки регіонів, ТЦ яких найчастіше доводилось переривати свою роботу, у порівнянні з січнем увійшла Херсонська область замість Чернігівської. За підсумками лютого вона виглядає наступним чином: Донецька обл. (79,8%), Сумська обл. (73,8%), Запорізька обл. (60,3%), Харківська обл. (58,7%), Херсонська обл. (35,9%).

Детальніше дізнатися результати дослідження та побачити інтерактивну мапу можна за посиланням.

На столичний ТРЦ Dream шукають покупця: за скільки Корогодський готовий його продати

Гарік Корогодський планує продати столичний ТРЦ Dream на Оболонському проспекті. Комплекс заповнений майже на 100% і генерує 63 млн грн щомісячно.

За даними YouControl, Корогодському офіційно належить 74% ТОВ “Віта-Верітас”, яке володіє ТРЦ Dream. Інші співвласники – Міхаїл Шмільман із майже 25% і Людмила Шаповал з 0,1%.

В інтервʼю на YouTube-каналі “Слава+” у лютому 2026-го Корогодський зазначив, що хоче продати ТРЦ за 60-70 млн доларів, а з урахуванням боргу ціна активу перевищить 100 млн доларів.

Однак джерело в оточенні бізнесмена повідомило, що найнижча ціна, яку готовий розглянути Корогодський – 160 млн доларів. 

В ТРЦ А7 відкриються перші магазини ССС та HalfPrice в Івано-Франківську

В новому торгово-розважальному центрі А7 відкриються перші в Івано-Франківську магазини відомих польських брендів ССС та HalfPrice. Запуск в роботу чотириповерхового ТРЦ площею 10 000 кв. м планується незабаром.

Підписання договорів оренди з відомими польскими брендами є свідченням, що початкова концепція комплексу є вдалою та актуальною. Магазин ССС площею майже 400 кв. м буде представлений на другому поверсі торгового центру поруч з об’єктом іншого популярного fashion-бренду Sinsay. А HalfPrice розташується на третьому поверсі ТРЦ.  Зрештою ці бренди якісно доповнять tenant-mix комплексу та дозволять залучити в ТРЦ додаткову аудиторію, що позитивно впливатиме на трафік та товарообіги інших орендарів, - прокоментував угоду генеральний директор RDA Андрій Лотоцький.

В свою чергу в компанії blago, що виступає девелопером ТРЦ А7, зазначили, що офіційне відкриття комплексу заплановане незабаром.

Зараз в ТРЦ проводяться оздоблювальні роботи та монтаж інженерних мереж, а деякі великі орендарі вже розпочали підготовку своїх приміщень на другому, третьому та четвертому поверхах”, - уточнила керівниця офлайн-маркетингу компанії blago Тетяна Данченко.

АТБ, “Сільпо” та інші: найбільші компанії України за виторгом у 2025 році

Одними з найбільших компаній за виторгом у 2025 році стали ТОВ “АТБ-Маркет”, а також “Сільпо-Фуд”. Станом на 4 березня 2026 року фінансову звітність подали 381,9 тис. підприємств.

Водночас, як зазначають аналітики, з огляду на попередні роки, у найближчі місяці кількість поданих звітів може зрости ще на 10-20%.

До десятки підприємств України з найбільшим чистим доходом увійшли:

  • ТОВ “Д.Трейдінг” — 292,4 млрд грн (+35,5%)
  • АТ “НАЕК "Енергоатом" — 254,7 млрд грн (+23,0%)
  • ТОВ “АТБ-Маркет” — 247,3 млрд грн (+18,4%)
  • ТОВ “ГК "Нафтогаз Трейдинг" — 130,3 млрд грн (+4,3%)
  • АТ “НАК "Нафтогаз України" — 124,6 млрд грн (-21,1%)
  • ТОВ «ДЛ Солюшн” — 114,1 млрд грн (+29,6%)
  • ТОВ “Сільпо-Фуд” — 106,1 млрд грн (+14,0%)
  • ТОВ “Кернел-Трейд” — 105,9 млрд грн (+16,5%)
  • АТ “Укрнафта” — 99,4 млрд грн (-5,5%)
  • АТ “Українська залізниця” — 89,0 млрд грн (-13,5%)

Львівська мережа “Свій маркет” залишила ринок – деталі

Львівська мережа продуктових магазинів “Свій маркет” припинила свою діяльність. Раніше вона мала понад 50 точок у регіоні.

через війну кількість крамниць ритейлера постійно скорочувалася, а остаточно мережа ліквідувалася у січні 2026 року.

Про припинення діяльності мережі спочатку повідомила "Асоціація ритейлерів України", а власник мережі, львівський підприємець Ігор Кушнір, підтвердив це ZAXID.NET.

Основною причиною був приліт “шахеда” по нашому розподільчому центру, – зазначив Ігор Кушнір.

Читайте також: Як працює ТЦ “Україна” в Запоріжжі після російського удару (фото)

На піку свого розвитку навесні 2022 року “Свій маркет” мав 53 магазини. Проте вже наприкінці 2023-го у мережі працювали лише 37 крамниць, розташованих здебільшого у Львові. Згодом компанія почала далі скорочувати кількість своїх магазинів і на початку 2026-го пішла з ринку.