Понад 90% сировини – імпорт: виробники очікують подорожчання одягу в Україні на тлі глобальних змін
Українські виробники одягу фіксують значне зростання собівартості. Основною причиною є подорожчання сировини, енергії та логістики на тлі глобальних і внутрішніх чинників.
Про це йдеться у статті УНІАН.
За словами президентки-голова правління асоціації "Укрлегпром" Тетяни Ізовіт, прямого впливу іранської кризи на українське виробництво немає, проте відчутний опосередкований ефект. Матеріали для виготовлення одягу формують основу собівартості виробу, а понад 90% сировини ми імпортуємо, каже вона.
Ми імпортозалежні від сировини. З 2219 підприємств у нас лише декілька десятків, які виготовляють тканину, трикотажні полотна, неткані матеріали та обробляють шкіру. Вони, на жаль, не можуть закрити весь попит. Серед матеріалів для таких виробників найперша складова – це хімічні складові. Це оздоблення, фарбування. Ця вся складова імпортна… Звісно, плюс логістика, – каже Ізовіт.
Вона додала, що основною складовою масмаркету сьогодні є синтетика, що виробляються з продуктів нафтопереробки. На тлі кризи на Близькому Сході у березні постачальники, передусім Китай, Індія, Туреччина, почали збільшувати ціни. Собівартість таких тканин лише за березень зросла на 15-20%.
Окрім цього, внутрішніми чинниками збільшення цін є зростанням тарифів і витрат. Ізовіт зазначила, що лише електроенергія зросла з початку року на 30-40%, а паливно-мастильні витрати – до 44% станом на кінець березня у порівнянні з груднем 2025-го.
Також має вплив валютний фактор, адже через імпорт сировини зміни курсу додали близько 3,8% до собівартості продукції. Ще близько 8% становить зростання витрат на оплату праці.
За оцінками Ізовіт, станом на кінець березня собівартість виробництва одягу в Україні зросла щонайменше на 15%.
СЕО Arber Fashion Group Юрій Шпірт додає, що спостерігається дефіцит робочої сили, що призводить до зростання заробітних плат. Також зберігаються ризики збитків унаслідок обстрілів.
Ці фактори впливають на собівартість більше, ніж коливання валютного курсу в межах 5-10%, – сказав Шпірт.
За його словами, на українському ринку компанії, що працюють з імпортом готового одягу, підвищують ціни пропорційно зміні курсу, враховуючи зростання витрат. Водночас виробники більше залежать від зазначених внутрішніх факторів організації виробництва, оскільки валютна складова їхньої собівартості у 3-5 разів нижча й стосується переважно сировини.
Читайте також: Турецький бренд Koton йде з України: хто з ритейлерів займе його місце
Шпірт зазначає, що Arber не переглядає ціни у відповідь на зміну валютного курсу "щонайменше протягом одного сезону".
Джерело фото: freepik
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації

