Бренд Air Jordan приніс Nike 19 мільярдів доларів

За останні п’ять років компанія Nike заробила близько 19 мільярдів доларів завдяки бренду Майкла Джордана. Баскетболіст отримує лише 5% виручки компанії від продажу товарів під брендом Air Jordan.

Джордан заснував власний бренд у партнерстві з Nike у 1984 році. Перший контракт був розрахований на п’ять років і включав фіксовану плату в розмірі 500 000 доларів на рік. Nike також пообіцяла дозволити баскетболісту створити власний бренд окремо від бізнесу корпорації.

Сьогодні Air Jordan є одним з найбільш комерційно успішних брендів на стику спорту та моди. Спочатку Nike очікувала прибуток у 3 мільйони доларів за перші чотири роки. Насправді за перший рік компанія заробила близько 130 мільйонів доларів. Бренд Майкла Джордана сьогодні приносить Nike 3 мільйони доларів кожні п’ять годин.

За поточним контрактом Джордан заробив 1,3 мільярда доларів завдяки партнерству з Nike, що є найдорожчим контрактом спортивного гіганта з зірками. Слідом за Джорданом йде Джеймс Леброн — його бренд зараз коштує понад 1 мільярд доларів, а його партнерство з Nike продовжує процвітати.

Читайте також: Наглядовий орган ЄС попереджає про зростання фінансових ризиків у сфері комерційної нерухомості