«Червона» зона у Києві: що буде заборонено

На думку київської влади, локдаун неминучий. Мер міста Віталій Кличко розповів, які обмеження планують запровадити у столиці.

Обмеження стосуватимуться лише тих, хто не має негативного ПЛР-тесту або сертифікату про вакцинацію. При переході до червоної зони буде заборонено:

  • проведення масових заходів;
  • прийом відвідувачів до закладів харчування;
  • відвідування сім’єю та сторонніми установами соцзахисту;
  • робота спортзалів та фітнес-центрів;
  • діяльність закладів готельної сфери;
  • доступ відвідувачів до приміщень ЦПАУ, управлінь праці та соцзахисту населення, Пенсійного фонду (за винятком надзвичайних випадків).

Проведення спортивних заходів без глядачів, а також відвідування спортзалів та фітнес-центрів спортсменами національних збірних України та їх тренерами буде дозволено.

Обмеження не поширюватимуться на відвідувачів та працівників закладів із негативним ПЛР-тестом (термін дії 72 години) або COVID-сертифікатом.

Громадський транспорт продовжить роботу у звичайному режимі за умови дотримання перевезення кількості пасажирів відповідно до реєстраційних документів транспортного засобу.

Відвідування навчальних закладів припиняється із 23 жовтня до 8 листопада. Осінні канікули для школярів продовжаться з 23 по 31 жовтня. Щодо наступного тижня буде прийнято рішення про додаткові канікули або дистанційне навчання. Дитячі садки продовжать свою роботу у звичному режимі за умови 100% вакцинації всього персоналу. Інші навчальні заклади зможуть продовжити роботу, якщо всі працівники отримали сертифікат про повний курс вакцинації COVID-19.

«Локдаун неминучий. По суті, це буде локдаун нещеплених», – заявила Анна Старостенко, заступник мера Києва.

За її словами, ті, хто не мають «зеленого» COVID-сертифікату, мають ізолюватися, а вакциновані залишаться вільними у пересуванні та виборі діяльності.

Джерело