Ціни на комерційну нерухомість можуть різко підскочити одразу після війни – Фіала

Одразу після закінчення війни ціна на комерційну нерухомість зростуть на декілька десятків відсотків, впевнений власник інвестиційної компанії Dragon Capital та УП Томаш Фіала.

Про це він розповів в інтерв’ю порталу “Економічна правда”.

На його думку, такий різкий стрибок може статися буквально за один день, хоча зараз на цьому ринку угод майже немає, тим більше великих.

Це очікувано. У 2014-2015 роках теж угод було дуже мало. Покупці готові були купляти тільки дуже дешево, а продавці не були готові продавати. Різниця між попитом і пропозицією по ціні дуже-дуже велика. Вона починає зближатися, коли закінчується війна, – пояснює він.

За словами Фіали, після закінчення війни очікування продавців зразу підстрибнуть на кілька десятків відсотків.

Вакантність

Інвестбанкір зазначає, що порівняно з 2015 роком вакантність складської нерухомості близька до нуля (у той період була близько 15-20%).

У наших ТРЦ вакантності немає, а в великих, до яких треба доїжджати, там є. В офісах вакантність у Києві около 25%. У 2015 році на піку була 30%. Орендні ставки теж спускалися до сьогоднішнього рівня, – розповідає Фіала.

Натомість скуповувати земельні ділянки під майбутнє будівництво власник Dragon Capital не збирається попри низькі ціни. Він наголошує, що компанія після війни буде відбудовувати зруйновані об’єкти та розвивати свій напрацьований запас.

Читайте також: Як змінилася географія українського рітейлу за 2022 рік – дослідження RAU