Держава відбере у Ротенбергів один із найбільших ТРЦ Києва Ocean Plaza, — експерт

Держава обов’язково націоналізує флагманський торговий центр Ocean Plaza, оскільки об’єкт належить російським власникам олігархам-братам Ротенбергам.

Про це заявив The Page гендиректор компанії NAI Ukraine, СЕО проектного бюро Urban Experts Віталій Бойко.

За його словами, власність Ротенбергів у центрі Києва – це сором столиці, особливо під час війни.

«Ocean Plaza – ТРЦ номер один в Україні та дуже дорогий об’єкт. Він був фіналістом конкурсу на найкращий торговий центр світу у 2016 році. З погляду бренду та бізнесу торговельний центр має дуже важливий вплив на весь ринок в Україні», – зазначив Бойко.

Брати Ротенберги, олігархи, наближені до президента росії путін, стали власниками торгового центру ще в 2011 році. Тоді, за словами Віталія Бойка, це була угода на $250 млн.

2014-го якийсь час рахунки ТРЦ були під санкціями — це заважало виводити кошти, але згодом російські олігархи зуміли домовитися.

«Те, що цей актив буде відібрано – це 100%. Інша річ — слід організувати контроль, у чиї руки він перейде, на яких умовах, і чи не буде майно російських олігархів перерозподілено між своїми. Щоб не було так, як із ТРЦ Respublika, який належить підсанкційному олігарху Фірташу, але на паперах – Хомутиннику», – зазначив експерт.

На його думку, Ocean Plaza буде лакмусом, чи справді в Україні суттєві зміни — коли вилучені у російської власності об’єкти будуть відкрито продані, а не передані своїм.

Нагадаємо, що ТРЦ Ocean Plaza – найбільший у Києві центрально-міський торгово-розважальний центр (Down Town Shopping Center), перша черга якого відкрилася восени 2012 року. Загальна площа першої черги становить 165 тис. кв. м. У рамках ТРЦ представлено понад 400 магазинів найвідоміших брендів та 30 концептуальних ресторанів.

На момент здачі проект коштував близько $300 млн. Наразі керує проектом «ТПС Нерухомість» (Москва), що належить російським олігархам Ротенбергам.

Те, що контрольний пакет ТРЦ належить російським олігархам, нещодавно підтвердив в інтерв’ю Forbes Украина бізнесмен Василь Хмельницький. «51% точно належать російській компанії. Якщо влада вирішить, що цей об’єкт потрібно націоналізувати, то так і буде», — заявив він.

Брати Ротенберги належать до касти наближених до путіна олігархів. Аркадій Ротенберг, якого часто називають «королем держзамовлення», освоїв мільярдні контракти на будівництво та технічне обслуговування Керченського мосту, а згодом став бенефіціаром п’яти готельних комплексів у Криму.

Після скандалу з розкішним палацом путіна в Геленджику Аркадію Ротенбергу довелося «прикрити» путіна: він оголосив себе власником особняка. За даними журналу Forbes, Ротенберг, внесений до списку санкцій США за фінансування режиму путіна, є одним з 50 найбагатших людей росії. Його статки становить близько $2,6 млрд.

Читайте також: Як війна в Україні вплинула на роботу торгових центрів