Focus Estate Fund організував Центр підтримки для біженців у Польщі

Понад двадцять тисяч українських біженців вже звернулися за допомогою до Центру тимчасової підтримки біженців (TOWU), розташованого у торговому кластері Turawa Park (Ополе, Польща). Центр підтримки було організовано інвестиційною компанією Focus Estate Fund. За два місяці ініціатива здобула широку підтримку: щодня до його роботи долучаються до 250 волонтерів і зараз Центр приймає до 1000 осіб на добу.

«У перші дні війни ми відкрили Центр для українських біженців приблизно на 10 тисяч кв. м площі торгового кластера. Віддали для його організації все, що ми мали, а чого не вистачало — купили», — прокоментував Андрій Козін, керуючий партнер Фонду.

За його словами, на момент відкриття Центру розраховували лише на власні ресурси, але в результаті отримали величезну підтримку насамперед мешканців Ополе, згодом і громадських організацій, і місцевого бізнесу. До Центру також надходила гуманітарна допомога з інших країн – Німеччини, Австрії, Нідерландів та Великобританії.

«Ми щиро вдячні кожному, хто підтримав і долучився до нашої ініціативи і хто продовжує бути з нами у ці важкі для України часи», – додав Андрій Козін.

Біженці щодня прибувають у TOWU сім’ями, відпочивають, отримують необхідні речі, зокрема одяг, косметику, засоби гігієни, речі для дітей, харчові продукти тощо. На сайті торгового кластера вони також знаходять корисну інформацію про місця для довгострокового проживання, підготовлені міською владою.

Водночас ті українські біженці, які вирішили залишитися в Опольському воєводстві, матимуть можливість знайти роботу. Фонд виступив ініціатором організації Польсько-українського ярмарку професійної активності, який стартує 6 травня і де біженці зможуть зустрітися з потенційними роботодавцями та спробувати знайти себе у новій реальності.

Довідка. Turawa Park – мультиформатний торговий кластер з більш ніж 60 магазинами, що включає галерею, площею 18031 кв. м, ритейл-парк – 8040 кв. м, зону магазинів DIY-формату – 9067 кв. м та 1320 паркувальних місць.

Читайте також: Компанія Nestlé відчула наслідки війни: концерн піднімає ціни на продукцію по всьому світу