Inditex Group розриває договори оренди з російськими ТЦ

Іспанський ритейлер одягу Inditex Group (власник брендів Zara, Bershka, Pull and Bear, Massimo Dutti, Oysho та Stradivarius) готується відмовитися від частини магазинів у росії. Ймовірно, багато міжнародних рітейлерів, які поставили на паузу свою роботу в росії, підуть цим же шляхом.

Про це компанія повідомила власників ТЦ. За словами експертів, припинити роботу можуть як мінімум 50 точок у Москві та регіонах.

У росії впевнені, що ритейлер має намір відмовитися від неефективних точок, щоб “трохи пізніше повернутися до роботи в росії без нічого”. Тому Inditex прагне відмовитися від об’єктів, які показували невисокі обороти.

Директор департаменту торговельної нерухомості Knight Frank Євгенія Хакбердієва вважає, що компанія може відмовитися від 10% від загальної кількості магазинів у росії (всього в країні їх близько 500).

«Якщо закриття у столиці пройдуть спокійно з економічного погляду, то для регіонів цей процес може бути відчутним. Замінити такі гучні бренди буде складно», – зазначила Євгенія Хакбердієва.

Читайте також: Vičiūnai Group влітку остаточно залишить російський ринок

Inditex ще у березні призупинила роботу своїх 502 магазинів у росії. Тоді ж компанія припинила онлайн-продаж. На російський ринок припадало 8,5% глобального операційного прибутку групи.

Загалом майже 1,5 тис. компаній припинили чи скоротили свою діяльність у росії. З них повністю «згорнули» всі операції — 1037. Ще 438 скоротили поточні операції та призупинили нові інвестиції. Залишаються на ринку росії, незважаючи на розв’язану нею війну проти України, 590 компаній.

Джерело