Компанія Hortex заявила про продаж російського бізнесу та звільнення з країни

Зарубіжні компанії залишають російський ринок на тлі збройної агресії росії на території України. Сьогодні стало відомо, що польська компанія Hortex, що спеціалізується на виробництві заморожених овочів, фруктів та сумішей, домовилася про продаж бізнесу російській групі компаній «Агама».

За експертними оцінками новий власник бізнесу продовжить використовувати бренд Hortex до кінця 2022 року. Після цього компанія буде змушена просувати продукцію під власним брендом або розробляти нову марку.

Hortex займає лідируючі позиції на ринку з виробництва заморожених овочів та фруктів у країнах Центральної та Східної Європи. У росії компанія оперувала фабриками в Московській області та республіці Карелія. У 2021 році виторг компанії збільшився на 11% і склав 1,1 млрд рублів, а чистий збиток – 12 млн рублів.

Група «Агама» володіє фабриками з переробки креветок, морепродуктів та тріски та випускає продукцію під брендами Agama та «Бухта достатку».

За деякими даними, Hortex шукала шляхів для виходу з росії ще до 2022 року. Значну частину сировини для виробництва компанія імпортувала або набувала інших виробників. Після 2014 року компанія мала проблеми з рентабельністю бізнесу в росії.

Читайте також: Lego остаточно йде з росії