Китайський гігант: як виглядає новий ТРЦ у формі морської раковини

У Шанхаї відбулося відкриття нового торгово-розважального центру Shanghai Jiuguang Centre, який став найбільшим молом у північній частині міста. Архітектурна концепція комплексу була спроектована нідерландським бюро UNStudio та японською студією Nihon Sekkei.

Загальна площа Shanghai Jiuguang Centre складає близько 120 000 кв. м, а однією з його головних переваг є незвичайна форма. Дизайн мола є алюзією на перлину, укладену в раковину, із зовнішнім фасадом і «втопленим» центральним атріумом.

У складі торгового комплексу по периметру концептуально розташовуються внутрішні простори, що отримали назви «оазис», «подіум» та «ігровий майданчик». Таким чином творці проекту вирішили реалізувати незвичайну навігацію для відвідувачів. Інтер’єр комплексу відрізняє наявність низки балконів, які ніби стирають межі між зовнішнім та внутрішнім виглядом центру. За рахунок незвичайного архітектурного рішення ТРЦ протягом усього дня висвітлюється природним світлом.

«Сьогодні торгові центри – це своєрідні суспільні простори китайських міст, не просто місця для покупок, а універсальні місця для прогулянок та соціальних зустрічей. Це також місця, де зливаються культура та комерція, і де архітектура може виразити цей експансивний стан», – прокоментував Бен ван Беркель, засновник UNStudio.

Джерело