На Хрещатику збудують торговельний комплекс

На місці знесеного ресторану «Гімалаї» на Хрещатику збудують двоповерхову будівлю, на першому поверсі якої будуть торговельні приміщення, а на другому — заклад громадського харчування.

Про це Хмарочосу розповів головний архітектор проєкту Олександр Кумейко.

За його словами, архітектори відкоригували вже наявний проєкт реконструкції будівлі на Хрещатику 23-Б, який був розроблений в 2014-2016 роках.

Розроблений проєкт реконструкції пройшов погодження і в департаменті охорони культурної спадщини, і на містобудівній раді департаменту архітектури і містобудування. Щодо зовнішнього вигляду будівлі, архітектор зазначив, що в історичній забудові є два основні методи роботи: підтримання наявної історичної архітектури та метод контрасту.

«Наша будівля має два поверхи, навколишні споруди мають більшу поверховість і через абсолютно різну масштабність, ми вирішили працювати на контрасті. В історичній забудові нейтральним рішенням щодо фасадів є використання великої кількості скла, що підтверджує європейська практика. Це рішення дозволяє максимально нейтралізувати будь-який вплив на історичну забудову. Тому було прийнято рішення зробити лаконічну форму без використання псевдоісторичних мотивів. Вона дозволяє мати свою виразність, не порушуючи історичну забудову», — пояснив Кумейко.

Також, за словами архітектора, компанія співпрацюватиме з професійними озеленювачами щодо облаштування ділянки навколо. Кумейко зазначив, що це питання обговорювали з представниками міської влади. Ділянка біля будівлі належить місту, а отже майбутні плани щодо благоустрою території перед будівлею будуть узгоджувати з Київзеленбудом.

Читайте також: В Ізмаїлі готується до відкриття ТЦ ОДІС