Найбільш перспективні девелоперські проєкти за даними Across-Magazine

Незважаючи на усі виклики сьогодення, галузь торговельної нерухомості у світі продовжує розвиватись. Across-Magazine представив претендентів на премію MAPIC Awards 2022 у категорії «Найкращий торговельний центр». Серед проєктів — торговельні центри, торгові точки та ритейл-парки, які втілюють сучасні інновації галузі з застосуванням нових технологій, роздрібних міксів та архітектурних особливостей. Все це поєднується для збільшення відвідуваності, задоволеності клієнтів та надання унікального досвіду у місцях покупок.

Amsterdam The Style Outlets

Місцезнаходження: Амстердам, Нідерланди

Розробник: NEINVER — https://www.neinver.com/en

Amsterdam The Style Outlets — перший та єдиний діючий аутлет-центр у районі Великого Амстердаму. Він пропонує роздрібну торгівлю (деякі бренди тут дебютують на голландському ринку аутлетів) та широкий вибір ресторанів на 19 000 кв. м GLA. Цей об’єкт — село просто неба, натхнене голландською архітектурою, побудоване на березі моря, поєднує в собі екологічну стійкість і пропонує чудове транспортне сполучення і вигідну близькість до Амстердама.

Аутлет-центр FASHION HOUSE Pallady

Місцезнаходження: Бухарест, Румунія

Розробник: Liebrecht & wooD Romania — https://liebrecht-wood.com/

FASHION HOUSE Outlet Centre Pallady — це торгова галерея просто неба площею 12 590 кв. м, дизайн якої бере своє натхнення з бухарестської Belle Époque. Це другий проєкт FASHION HOUSE у Бухаресті, керований FASHION HOUSE Group. Перша черга торговельного центру відчинила свої двері 27 травня 2021 року після інвестицій у розмірі 25 мільйонів євро. FASHION HOUSE Pallady став першим новим аутлет-центром, який відкрився у континентальній Європі у 2021 році, та став великим центром інтелектуальних покупок на комерційній карті Бухареста. Друга черга проєкта буде запущена у 2023 році.

Торговельний центр Erbil Majidi

Місцезнаходження: Ербіль, Ірак

Девелопер: Hewa Company для Real Estate and Industrial Investment Limited — https://hewa.com/

Цей торговельний центр розташований на північно-східній околиці міста Ербіль і має радіальну структуру від центру до зовнішніх обручок. Ербіль — місто, орієнтоване на роздрібну торгівлю та відіграє важливу роль у регіоні з торговельними центрами, магазинами, ресторанами та історичними базарами. ТЦ є культурним та комерційним об’єктом, завдяки чому також підтримує міський туризм. Erbil Majidi поєднує старе і нове, східне і західне, сучасне і традиційне.

Hede Fashion Outlet

Місцезнаходження: Гетеборг, Швеція

Розробник: VIA Outlets — https://www.viaoutlets.com/

Більше 150 скандинавських та міжнародних брендів моди та стилю життя представлені в Hede Fashion Outlet, єдиному аутлеті, що обслуговує Гетеборг, друге за величиною місто Швеції. Торговельний центр Hede Fashion Outlet — це місто з магазинами та кафе вздовж пішохідних вулиць просто неба, де гості роблять покупки, їдять і відпочивають 361 день на рік. У 2019 році в ньому було завершено великий проєкт розширення, в результаті якого було додано 2500 кв. м, що складається з 15 додаткових магазинів, щоб задовольнити попит на нові міжнародні та регіональні бренди.

Le 31 Lille

Місцезнаходження: Лілль, Франція

Розробник: Redevco — https://www.redevco.com/

Le 31 — міська забудова нового покоління площею 25 000 кв. м. Це нове співтовариство, що об’єднує понад дев’ять інноваційних видів діяльності в культовому місці, відрізняється динамізмом, взаємодоповнюваністю та узгодженістю різних концепцій. Le 31 є прикладом міської урбанізації, яка завдяки своїм розмірам, різноманітності програм та компоненту корпоративної соціальної відповідальності робить цей об’єкт символічним. Саме тут існує пропозиція для широкого спектру послуг: офіси, коворкінги, готелі, велнеси, відпочинок, кейтеринг та магазини, кульмінацією яких є абсолютно інноваційна обстановка.

LONGFOR Paradise Walk

Місцезнаходження: Шанхай, Китай

Розробник: Longfor Group — https://www.longfor.com/en/

Цей проєкт розташований у новому районі Фенсянь в Шанхаї, та є комплексним проєктом надбудови метро на узбережжі. Спираючись на культуру Фенсянь, команда дизайнерів запропонувала концепцію «комерційного екологічного острова», використовуючи елементи дизайну, такі як черепашки та ткані візерунки, для посилення відчуття простору, зробивши проєкт носієм традиційної культури та перетворивши його на національний еталон.

McArthurGlen Designer Outlet West Midlands

Місцезнаходження: Кеннок Чейз, Великобританія

Розробник: McArthurGlen Group — https://www.mcarthurglen.com/en/

Дизайнерський аутлет McArthurGlen в Уест-Мідлендсі, розташований за 30 хвилин їзди від Бірмінгема, швидко став новим великим місцем для шопінгу. Проєкт відновив район Кеннок-Чейз, забезпечивши центр туризму, покращивши інфраструктуру та створивши понад 1000 робочих місць. Комплекс вартістю 180 мільйонів євро включає розкішні зручності для гостей: танцюючі фонтани, зроблені на замовлення витвори мистецтва і єдиний у своєму роді дитячий ігровий майданчик. У центрі ретельно підібране поєднання популярних брендів від Calvin Klein та Coach до Starbucks та Five Guys. Зараз команда працює над другою чергою.

Quartier Bleu

Місцезнаходження: Хасселт, Бельгія

Розробник: Matexi — https://www.matexi.be/en/

Quartier Bleu — найбільший проєкт у Бельгії. Це новий район поряд з гаванню Хасселта, який поєднує в собі магазини, житлові будинки та ресторани. Ресторани та тераси вздовж набережної, привабливий торговий бульвар та пристань для яхт випромінюють розслаблену атмосферу відпустки. Пропонуючи 400 квартир та 14 таунхаусів із різними архітектурними рішеннями, він дає широкий вибір для різних цільових груп. Асортимент роздрібної торгівлі поєднує місцеві та міжнародні бренди, унікальні для Лімбурга. Недороге просторе паркування робить його ідеальним початком для відвідування Хасселта. Весь проєкт використовує геотермальну енергію для опалення та охолодження.

Retail Mind

Місце: Алькантарілья, Португалія

Розробник: Telhabel Construções SA — https://telhabel.net/

Торговий парк Sudoeste Retail Park має загальну площу 14 500 кв. м і включає 19 великих португальських та міжнародних брендів. Цей комплекс є одним з найбільших у Португалії та найбільшим у своєму роді в регіоні Алгарве. У проєкт було інвестовано 25 мільйонів євро.

Taikoo Li Qiantan

Місцезнаходження: Шанхай, Китай

Розробник: Swire/LJZ — https://www.swireproperties.com/en/

Taikoo Li Qiantan — це перший у своєму роді торговельний центр, який просуває велнес як ключовий атрибут свого дизайну. Розташований в самому серці нового центрального ділового району Цяньтань, Taikoo Li Qiantan поєднує біофільний дизайн та принципи гарного самопочуття з більш ніж 120 000 кв. м роздрібної торгівлі. Taikoo Li Qiantan отримав свою загальну форму від прилеглої річки Хуанпу, використовуючи м’які вигини та теплі натуральні матеріали, які перетікають один в одного.

Tashkent City Mall

Місцезнаходження: Ташкент, Узбекистан

Розробник: ТОВ «Гіпер Партнерс»

Багатофункціональний проєкт складається з готелю, апартаментів, торговельного центру та бізнес-центру. У торговельному центрі Tashkent City Mall розташувався розкішний готель світового класу, керований світовим брендом. Унікальна архітектура, виразний декор та уважне обслуговування — відмінні риси бренду Tashkent City Mall. Обслуговуванням та інфраструктурою житлового комплексу керує готельний оператор.

The CookBook and Galleria at NorteShopping

Місцезнаходження: Порту, Португалія

Розробник: Sonae Sierra — https://www.sonaesierra.com/

CookBook і Galleria — це нова концепція торговельних площ преміум-класу в ТРЦ NorteShopping, що приймає в середньому 17 мільйонів відвідувачів на рік. Galleria втілює в життя інноваційну концепцію в Португалії з відмінним розташуванням та пропозицією, витонченою індивідуальністю та візуально-стимулюючою обстановкою. Тут ексклюзивна атмосфера, художні інсталяції, дизайнерські модні бренди, вишукані концепції, фірмові шеф-кухарі та бар із шампанським. Натхнена традиційними ринками, CookBook поєднує вуличний досвід із старовинними кухнями, зручними приміщеннями, якісною вуличною та традиційною гастрономією щоб розслабитися та поспілкуватися.

The Mall LIFESTORE

Місцезнаходження: Бангкок, Таїланд

Розробник: THE MALL GROUP — https://www.themallgroup.com/

Mall Ngamwongwan і Mall Tha Pra — два успішні тайські торговельні центри, якими володіє та керує Mall Group, один з найбільших та найуспішніших операторів торговельних центрів у Таїланді. У 2020 році вони розпочали великий проєкт реконструкції, покликаний оновити ці торговельні центри та залучити нове покоління покупців. Так народився The Mall Lifestore. Редизайн та реконструкція перетворили фізичний простір, створивши інноваційні плани поверхів та бездоганний досвід покупок, унікальну нову концепцію, яка виявилася успішною як у покупців, так і в орендарів.

Vialia Estación de Vigo

Місцезнаходження: Віго, Іспанія

Розробник: NHOOD SERVICES SPAIN — https://www.nhood.es/

Vialia Vigo — це багатофункціональний проєкт, заснований на концепції 15-хвилинного міста, побудований відповідно до суворих стандартів сталого розвитку. Проєкт поєднує різні види використання та діяльності в тому самому просторі, і йому вдається відродити занедбаний район у самому серці Віго в Іспанії. Гнучкість та адаптивність у концептуалізації проєкту дозволили розробникам реалізувати об’єкт, адаптований до потреб та очікувань навколишнього середовища, пропонуючи рішення, пов’язані з доступністю, транспортом, громадськими місцями, послугами, розвагами та торгівлею.

Модний аутлет Vila do Conde Porto

Місцезнаходження: Порту, Португалія

Розробник: VIA Outlets — https://www.viaoutlets.com/

Vila do Conde Porto Fashion Outlet — єдиний аутлет на півночі Португалії, розташований за 20 хвилин їзди від Порту, другого за величиною міста Португалії. Він пропонує широкий вибір міжнародних та португальських брендів. Модний аутлет Vila do Conde Porto Fashion Outlet, який щорічно відвідує більш ніж 3 мільйона іноземних відвідувачів, та 3,7 мільйона жителів, які проживають в межах 90 хвилин від аутлета, є надзвичайно популярним місцем для роздрібної торгівлі. Під час капітального ремонту, завершеного в 2021 році, до модного аутлета були додані новий вхідний атріум, фуд-корти та новий торговий парк із сімома новими магазинами та академією паддл-тенісу.

Westfield Mall of the Netherlands

Місцезнаходження: Лейдсендам, Нідерланди

Розробник: URW — https://www.urw.com/

Торговельний центр Westfield Mall of the Netherlands площею 124 000 кв. м є найбільшим критим торговельним центром у країні, де представлені флагманські магазини провідних брендів та магазини місцевих підприємців, а також безліч модних кафе та закусочних. Цей проєкт відновлення застарілої структури був перетворений на торговельно-розважальний центр світового класу з продуманим дизайном, якістю та обслуговуванням. Завдяки культовим флагманським та pop-up магазинам, брендам та новим дизайнерам, місце з’єднує клієнтів як з фізичним, так і з цифровим світом через роздрібну торгівлю.

WOW Concept

Місцезнаходження: Барселона, Іспанія; www.wowconcept.com

WOW — це чітко сформульований проєкт із цифровим ринком, який доповнює досвід онлайн-покупок за допомогою інтерактивних систем. Цей проєкт має фізичний простір, який є першою точкою продажу. Кожен поверх є унікальним і динамічним, що робить WOW театром роздрібної торгівлі, райдужною сценографією, яка змінюється і трансформується з кожним поверхом, щоб здивувати покупця. Цей інноваційний простір змішує реальність із вигадкою, фізичний мир стає цифровим, а шопінг стає захоплюючим.

Читайте також: Кращі в торговельній нерухомості та ритейлі: лауреати MAPIC Awards 2022