Перехідний період не продовжать: з 1 березня бізнес має перейти на нову форму чеків

У Міністерстві фінансів підтвердили, що з 1 березня 2025 року в Україні почнуть застосовувати нові форми чеків для реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Попри заклики підприємців, продовжувати перехідний період для бізнесу ще раз - не планується.

Як зазначається на сайті відомства, Мінфін ще у 2023 році розпочав процес обговорення змін до форм та змісту розрахункових документів з громадськістю та бізнесом.

Такий діалог був необхідний для підготовки проєкту наказу Міністерства фінансів України щодо внесення змін а також з метою надання достатньої кількості часу для підготовки та адаптації бізнесу до реалізації нових вимог, - йдеться у повідомленні.

Зміни, запроваджені з 1 березня, стосуються всіх користувачів класичних та програмних РРО. Чеки, видані за формою, яка діяла раніше, не будуть вважатися розрахунковим документом, а використання старого формату чеків буде вважатися порушенням законодавства.

У відомстві пояснили, що продовження перехідного періоду не планується, оскільки з 1 березня починає також працювати електронна система обігу алкогольних напоїв і сигарет. Відповідно, на нових чеках потрібно вказувати цифровий код марки акцизного податку.

Одним із ключових джерел інформації для цієї системи мають бути розрахункові документи за новою формою, в яких вже повинен зазначатись унікальний ідентифікатор електронної марки акцизного податку або серійний номер електронної марки акцизного податку, які до впровадження нових вимог у розрахункових документах не зазначаються, – пояснили у Мінфіні.

Що зміниться у фіскальних чеках?

Виключено такі реквізити:

  • номер ID-картки;
  • підпис касира;
  • підпис держателя електронного платіжного засобу.

Додано нові реквізити:

  • засіб оплати;
  • валюта розрахунку;
  • реквізити паспорта покупця при купівлі алкоголю та тютюнових виробів у магазинах безмитної торгівлі;
  • розширений вміст QR-коду для перевірки чека в Системі обліку РРО;
  • код автентифікації повідомлення (MAC) для РРО;
  • вага одиниці тютюнового виробу (для сигарил, тютюну та наборів), кількість тютюнових виробів у пачці, а також міцність та об’єм алкогольних напоїв у літрах (для duty-free магазинів);
  • сума решти.

Читайте також: Підприємці в Україні зареєстрували майже мільйон РРО/ПРРО – статистика

Оновлення фіскальних чеків передбачено наказом Міністерства фінансів України № 601 від 22.11.2024 року, який вносить зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.