Напівпорожні площі: як виглядають ТРЦ після виходу з росії міжнародних брендів

Із запровадженням санкцій проти росії про звільнення з локального ринку вже заявили сотні міжнародних компаній (і цей список, швидше за все, поповнюватиметься і далі) — одні бренди не готові зазнавати іміджевих втрат і працювати на неспокійній території, інші зазнають труднощів з поставками, розрахунками та оплатою на фоні перебоїв у роботі транспортувальних служб та відключення Росії від світових платіжних систем.

Разом із закриттям Zara, H&M та інших великих брендів пустіють і торгові центри — для багатьох із них IKEA, Inditex та H&M Group були якірними орендарями. Як зараз виглядають напівпорожні площі найбільших ТРЦ у столиці росії?

ТРЦ “Європейський”

Після введення санкцій у «Європейському» закрилися магазини Zara, Stradivarius, Pull&Bear, Bershka, Mango, Crocs, Levi’s, Massimo Dutti, Nike, Oysho, Sephora, Starbucks, Zara Home та Uniqlo.

ТРЦ “Авіапарк”

З відходом з росії світових брендів з «Авіапарку» зникли ті самі IKEA і Weekday, H&M та H&M Home, Monki, Zara, Zara Home, Pull & Bear, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Reserved, Uniqlo, Sephora, Hugo Boss, Helly Hansen, Levi’s, Mango, Oysho, Tommy Hilfiger та Puma.

Читайте також: У російських ТРЦ кількість відвідувачів категорії fashion retail скоротилася на третину

ЦУМ

На початку березня найбільші компанії товарів категорії люкс LVMH, Kering, Chanel та Cartier оголосили про зупинення роботи на російському ринку. Так з універмагу зникли Gucci, Balenciaga, Bottega Veneta, Louis Vuitton, Dior, Celine та низка інших брендів.

ТРЦ “Мозаїка”

З введенням санкцій у «Мозаїці» закрилися Monki, Mango, H&M і, власне, та сама IKEA.

ТРЦ “Мега Біла Дача”

З березня 2022 року з «Меги» пропало більше 20 точок: IKEA, весь комплекс магазинів Inditex (Zara, Oysho, Bershka, Pull & Bear, Massimo Dutti, Stradivarius), H&M, Crocs, Helly Hansen, Hunkemöller, Kiehl’s, Levi’s, Mango , Mothercare, Puma, Reserved, Sephora, Swatch, Tous, Starbucks, Women’secret, а також Uniqlo та «Макдоналдс».

Джерело