Понад 60% українців не планують відмовлятися від новорічного шопінгу

Зимові свята в Україні цього року пройдуть під час війни. Попри всі виклики воєнного часу українці планують святкувати життя з надією на якнайскорішу перемогу. Про це свідчать результати опитування українських споживачів компанії «Делойт» в Україні.

Так, за даними опитування, 61% респондентів не планує відмовлятися від передноворічного шопінгу. Здебільшого (83%) українці купуватимуть подарунки для членів родини.

Трохи більш ніж половина опитаних (52%) готові витратити на святкові закупи від 25% до 50% свого місячного доходу, 8% — готові до витрат на суму понад половину доходу, ще 14% планують скористатися кредитними коштами. При цьому більшість респондентів планує вкластися в бюджет на подарунки до 5 000 грн.

Серед найпоширеніших товарів для шопінгу — продукти (разом із солодощами), товари для дітей, одяг та взуття.

Пріоритетними локаціями для закупів визначені супермаркети чи продуктові магазини (60%), великі ТРЦ (55%). Онлайн-покупкам віддають перевагу 48% українців.

Окрім того, понад 60% українців принаймні частину свого бюджету на новорічний та різдвяний шопінг витратять на допомогу ЗСУ або цивільним особам, які постраждали від війни.

В умовах високої невизначеності, яка спричинена війною, шопінг українців відкладається на другу половину грудня.

«Війна суттєво впливає на споживацькі настрої українців. Наше дослідження показало, що, наприклад, розвинена у світі купівля онлайн наразі не знаходить підтвердження в Україні. Проте незламність українців, яка простежується й у готовності до святкового шопінгу, надихає, а також допомагає ритейлерам продовжувати підтримувати економічний фронт», — зазначив Олександр Ямпольський, директор, керівник галузевої групи з ритейлу та оптової дистрибуції «Делойт» в Україні.

Дослідження проводилося методом онлайн-опитування за квотованою вибіркою, яка відповідає соціально-демографічному портрету населення України. В опитуванні взяли участь понад 1000 респондентів з усіх регіонів України (за винятком тимчасово окупованих територій та АР Крим), а також українці, які тимчасово перебувають за кордоном.

Читайте також: Продажі в енергокризу: Як торговельні центри підготувалися до роботи взимку