Асоціація рітейлерів України та Українська Рада Торгових Центрів (УРТЦ) просять уряд не запроваджувати «карантин вихідного дня»

Найбільші об'єднання представників роздрібної торгівлі та сфери нерухомості в галузі рітейлу з огляду на останні показники зростання захворюваності в Україні на COVID-19 схвильовані можливими наслідками такої ситуації для бізнесу та громадян. З іншого боку, розуміють дії держави щодо запровадження карантину для зменшення поширення COVID-19.

З метою мінімізації негативного впливу погіршення епідемічної ситуації на бізнес, Асоціація ритейлерів України та Українська Рада Торгових Центрів (УРТЦ) просять уряд переглянути підхід до впровадження карантину. Зокрема:

  • Дозволити господарську діяльність у «червоній зоні» закладам торгівлі, торговим центрам та іншим підприємствам. Заборона працювати частині бізнесу не виправдана і не має позитивного впливу на зменшення захворюваності. У свою чергу створює додаткові ризики для суб'єктів господарювання.
  • Не вводити «карантин вихідного дня» для торгових закладів, а навпаки, сприяти налагодженій роботі з метою рівномірного розподілу покупців. При введенні обмежень роботи магазинів у вихідні дні або за часом їх роботи кількість споживачів у торгових закладах зросте в інші дні, що призведе до черг і скупчень, у тому числі, у громадському транспорті, оскільки такі заходи не вплинуть на зменшення споживчого попиту.
  • Оновити затверджені постанови Головного державного санітарного лікаря України протиепідемічні заходи для окремих видів діяльності з метою їхньої актуалізації у ситуації, що склалася на території України.

На думку асоціацій, слід зосередитися не у встановленні заборон працювати окремим категоріям бізнесу, а на правильній організації роботи з дотриманням санітарних норм, незалежно від того, це магазин продуктів харчування, дитячих товарів, будівельних матеріалів, одягу тощо. Карантин вже несприятливо впливають на нормальну діяльність бізнесу, і це матиме негативні наслідки для економіки країни загалом.

Асоціації підтримують проведення належного контролю органами державної влади за дотриманням карантинних норм у торговельно-розважальних центрах, магазинах та вважають, що мають бути закритими саме ті суб'єкти, які не можуть правильно організувати безпечну роботу свого закладу.

З метою досягнення чіткого порядку роботи сумлінних суб'єктів господарювання в галузі ритейлу, які готові дотримуватись усіх санітарних норм, Асоціація ритейлерів України та Українська Рада Торгових Центрів (УРТЦ) готові запропонувати Міністерству охорони здоров'я України підписати Меморандум, у якому погодити ширший та чіткіший порядок роботи підприємств торгівлі. та ТРЦ на час карантину.

Представники асоціацій вважають, що лише спільна взаємодія держави та бізнесу допоможе подолати негативні наслідки COVID-19.

Facebook
Telegram
Instagram
LinkedIn