Рівень вакантності у столичних ТРЦ досяг 21,5%

Середньозважений рівень вакантності у торговельних центрах Києва зріс практично вдвічі — з 11,5% у 2021 році до 21,5% на кінець 2022 року, повідомила агенцію Інтерфакс-Україна директор Української торгової гільдії Євгенія Локтіонова.

«Зростання вакантності у торговельних галереях Києва та більшості регіонів України викликано низкою обставин, всі вони пов’язані з війною. Тотально вийшли з ринку ритейлери, пов’язані з росією, немає достатнього асортименту альтернативних іноземних універмагів на звільненій площі. Частина великоформатних міжнародних операторів ухвалила рішення про заморожування своєї роботи до повного завершення військових дій», — пояснила вона.

Експерт прогнозує у 2023 році продовження тренду з оптимізації мереж зі скороченням кількості магазинів. «Ритейлери зосередять свою увагу виключно на прибуткових об’єктах і закриватимуть збиткові», — сказала Локтіонова.

Загалом, за її словами, продовжуватиметься зростання вакантності у ТЦ, особливо у масштабних об’єктах регіонального (на кінець 2022 р. — 30,9%) та окружного (19,2%) форматів.

Читайте також: Відвідуваність у торговельних центрах Києва знизилася на третину