Російські торговельні центри можуть зіткнутися з банкрутством вже цього року

Торговельні центри у росії стикаються з падінням доходів від оренди приблизно на 30%-50% в цьому році через те, що міжнародні бренди закривають свою діяльність, залишаючи багатьох перед перспективою банкрутства. Про це повідомляє російський Forbes.

Marks & Spencer, Nike, Mango, ASOS, H&M і Farfetch є одними з міжнародних брендів, які припинили діяльність у росії через вторгнення в Україну, при цьому аналітики CBRE оцінюють, що частка закритих магазинів становить 15% за брендом і 20% за площею.

Інша фірма з комерційної нерухомості Knight Frank оцінює цю цифру в межах від 20% до 25% від загальної площі торговельних центрів, тоді як в деяких ТЦ було призупинено до 60% торгівлі.

Проблема ускладнюється тим, що трафік торговельних центрів все ще не досяг допандемійного рівня. В CBRE оцінюють відставання від 2019 року від 15% до 20%.

За оцінками експертів, трафік знову знизиться в результаті закриття магазинів — на 10%-15% в короткостроковій перспективі та аж на 25% до кінця року.

Підвищені процентні ставки за банківськими кредитами, швидше за все, підштовхнуть власників торговельних центрів до банкрутства, вважає Forbes.

Читайте також: Під Москвою спалахнув другий за три дні торговельний центр