Shopping Index в Україні впав на 27%

З початку листопада більшість регіонів України, включаючи Київ, живуть у «червоній» карантинній зоні, із серйозними обмеженнями на пересування та відвідування громадських місць для громадян, які не мають захисту від коронавірусу.

Для сфери рітейлу це означає зниження трафіку – обмеження негайно вплинуло на відвідуваність ТРЦ та торгових мереж.

Shopping Index, який регулярно вважає Watcom Україна, показав, що спочатку трафік на 44-му тижні впав на 27,12% по відношенню до попереднього тижня 2021 року та на 24,84% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Проте вже відбулася адаптація як ТРЦ, так і відвідувачів до нових умов, і трафік незначно вирівнявся — падіння на 45-му тижні до аналогічного тижня 2020 року становило лише 12,22% (зі зростанням до попереднього тижня 2021 — 6,89%).

Найближчими тижнями експерти Watcom Україна прогнозують тренд на покращення трафіку. По-перше, починається найактивніший сезон продажів — акції чорної п’ятниці та кіберпонеділка, які плавно перетечуть у пропозиції передноворічних продажів.

По-друге, спостерігається покращення загальної епідеміологічної ситуації, що призведе до пом’якшення обмежень та зростання активності людей.

За словами директора Watcom Україна Сергія Бондаря, цього осіннього сезону досить складний для сфери рітейлу в Україні: це і карантинні обмеження, і затримки поставок чи навіть дефіцит ходових позицій популярних продуктів, і зростання транзакцій онлайн.

«Однак ми з обережним оптимізмом дивимось у майбутнє: по-перше, адаптивний карантин надає більше можливостей для роботи в галузі рітейлу, ніж локдауни. По-друге, споживчі настрої за даними Info Sapiens залишаються практично незмінними: майже всі основні індекси суттєво покращилися порівняно з жовтнем попереднього року. А зростання очікувань споживачів у поєднанні з активністю рітейлу та ТРЦ завжди позитивно впливає на рівень продажів», — коментує Сергій Бондар.

Джерело