Суд скасував арешт будівлі торговельного центру Київ у Полтаві

19 січня Печерський районний суд Києва зняв арешт з полтавського ТРЦ Київ за адресою вул. Зіньківська 6/1А.

ТРЦ Київ як нерухоме майно арештували торік у листопаді. Це зробили у межах кримінальної справи стосовно підозри у колабораціонізмі та зловживанню службовим становищем власників та керівників Полтавського турбомеханічного заводу та науково-виробничого акціонерного підприємства «ВНДІкомпресормаш» у Сумах, які входять до концерну NICMAS. Один із керівників групи компаній має російський паспорт виданий у жовтні 2021 року.

Слідчі Державного бюро розслідувань встановили, що підозрювані на початку повномасштабної війни росії проти України продовжили допомагати зміцнювати промислово-економічний потенціал держави-агресора: продавали обладнання для потреб російських підприємств, зокрема й оборонно-промислового комплексу.

Постачання обладнання відбувалося через посередників — підконтрольних іноземних та російських фірм.

У листопаді та грудні 2022-го Печерський райсуд арештував й передав на збереження Національному агентству з питань управління активами майно фінансово-промислових груп компаній, до яких і входили Полтавський турбомеханічний завод та «ВНДІкомпресормаш». У ДБР повідомили: вартість арештованого майна сягала мільярда гривень.

А в січні адвокат одного з підприємств, майно якого арештували — це ТОВ «Укртехносинтез» (до внесених змін 26 травня 2022 року — спільне українсько-білоруське підприємство) звернувся до Печерського районного суду з клопотанням щодо скасування арешту будівлі торговельного центру Київ.

Під час розгляду клопотання, суддя встановив: у розслідуванні кримінального провадження щодо співпраці з державою-агресором, жодному представнику «Укртехносинтез» не повідомили про підозру. Також прокурор не надав суду докази, які підтверджують необхідність збереження арешту ТРЦ Київ. Тому судовою ухвалою скасована заборона на розпорядження та користування цим нерухомим майном.

Читайте також: Фонд гарантування повторно виставив на продаж київський ТРЦ Магелан