ТОП-6 тенденцій ринку торговельної нерухомості столиці

Які тенденції на ринку комерційної нерухомості актуальні зараз і як зміниться ринок у найближчому майбутньому?

Регіоналізація супермолів

90% об’єктів, які виходили ринку останні кілька років, і ті, що заявлені – великі ТРЦ. Вихід кожного такого об’єкта змінюватиме розподіл сил в опорній зоні цього проекту. Більшість покупців відвідуватимуть об’єкти, максимально наближені до їхніх щоденних маршрутів, за умови формування досить якісного пулу орендарів у ТРЦ.

Трансформація об’єктів

Торгові центри трансформують та розвивають свої об’єкти як місця соціалізації, проведення часу, а не лише шопінгу. Більше уваги приділяється громадським зонам та створенню комфортної атмосфери з метою більш тривалого утримання відвідувача у ТРЦ.

Омнікальність

Омніканальність є одним із напрямків, що підтримують життєдіяльність бізнесів, у тому числі й у кризові періоди. За результатами опитування Colliers Ukraine, у період весняного карантину 2021 року онлайн-продаж покривали більший відсоток операційних витрат, ніж у період весняного карантину 2020 року.

Відповідальне споживання

Sustainability first. Споживачі все більше віддають перевагу брендам, які дотримуються принципів сталого розвитку. Як приклад, fashion-бренди використовують перероблені матеріали, реалізують програми збору одягу, відмовляються від пластикових пакетів і т.д.Диджиталізація ТРЦ

Діджиталізація ТРЦ

Діджиталізація ТРЦ дозволяє агрегувати big data про відвідувачів та роботу орендарів, що дає докладніші інсайти та аналітику для організації ефективної роботи ТРЦ.

Реконцепція/реконструкція ТЦ/ТРЦ

Одна з основних причин, через які торгові центри змінюють концепцію – збільшення конкуренції. За рівнем насиченості торговими площами Київ обійшов головні торгові столиці СНД із показниками 606 кв. м на 1000 мешканців.

Необхідність у реконцепції також можна пояснити життєвим циклом об’єкта (до 10 років), внаслідок якого значно знижуються показники операційної діяльності та втрачається інтерес з боку орендарів та покупців.

За останні п’ять років реконцепції та реконструкції зазнали близько 319 000 кв. м.

Джерело