Торгова сфера росії пливе за російським військовим кораблем

Власники торгових центрів чекають на повний крах після виходу міжнародного бізнесу з рфії.

Міжнародний бізнес масово виходить із російського ринку через війну в Україні. Західні бренди займали близько 35% площ торгових центрів.

За словами керівника експертного комітету Спілки торгових центрів рф Павла Люліна, вже зараз заклади відчувають вплив санкцій. Якщо найближчим часом ще більше брендів вийде з ринку, то на торговельну сферу, зокрема ТРЦ, чекає крах. Виходом для них є пошук орендарів на внутрішньому ринку, проте російських виробників не так уже й багато.

Співпраця з Азією

Росія має намір акцентувати увагу на азіатському ринку. Йдеться про налагодження відносин із Туреччиною, Монголією, Китаєм, Іраном та Індією. Відомо, що індійські представники охоче йдуть на контакт із країною-агресором, незважаючи на західні санкції.

У короткостроковій перспективі до півроку порожні площі у торговельних центрах навряд чи заповнять орендарі — процес виходу на нові ринки займає час. Весь цей період ТРЦ матимуть збитки.

Проте навіть із азіатськими орендарями торгова сфера росії повільно пливе за російським військовим кораблем. Особливо з огляду на те, що багато власників бізнесу набрали кредитів, які досі не виплатили.

Джерело