Третина підприємців ТЦ “Барабашово” відновили роботу

На найбільшому торговому майданчику країни «Барабашово» (Харків), який постраждав від російських обстрілів та викликаних ними пожеж, торгівлю відновили 30% підприємців.

Про це розповів Укрінформу речник ТЦ «Барабашово» Сергій Зайцев.

«За воєнний період роботу відновили понад 30% підприємців. Це люди, котрі за останній місяць неодноразово відкривали свої торгові об’єкти. За спостереженнями, підприємець, який двічі відкрив магазин, вже продовжує роботу», — зазначив він.

Зайцев пояснює: враховуючи поточну ситуацію у місті, обстріли та особисті обставини підприємці можуть виходити на ринок не щодня. Тобто хтось працює через день, хтось двічі на тиждень.

По «Барабашовому» ворог завдавав ударів неодноразово. Найпотужніший обстріл стався 17 березня, після чого у різних частинах майданчика спалахнули масштабні пожежі. За оцінками ДСНС, горіння відбувалося на площі 7 га.

«Якщо брати від загальної площі, то постраждали близько 15% ринку. Якщо брати за торговельними об’єктами, то постраждали 25-30%. Точну цифру ми досі не можемо назвати, бо є магазини, які знаходяться впритул до вигорілих, але візуально начебто мети, і частину ще не відкривали. Там є товар. Отже, масштаби остаточні ми зрозуміємо, коли підприємці власноруч відкриють ці об’єкти», — зазначив Сергій Зайцев.

Він наголосив, що потужності ринку дозволяють надати підприємцям, об’єкти яких постраждали або повністю знищено інші магазини в оренду. Для цього відкривають резервні площі та переобладнають деякі складські приміщення.

Також для підприємців роблять знижки у орендній платі, окремо розглядаючи кожну ситуацію.

Спікер торгового майданчика наголошує, що кількість покупців на ринку поступово збільшується. На «Барабашовому» очікують, що за наступний місяць роботи підприємці матимуть змогу вийти на нульовий вал.

Читайте також: Як виглядає ТЦ “Барабашово” після масових обстрілів