У Львові біля ТЦ з’явилися паркомісця для авто батьків з дітьми

У Львові обладнали місця для паркування, орієнтовані на автомобілі батьків з дітьми. Розташовані вони біля торгового центру «Ашан» на вул. Володимира Великого 58. Рішення ухвалено львівською міськрадою та погоджено у Департаменті патрульної поліції України.

Член комісії з безпеки дорожнього руху Володимир Харчихін зізнається: «Офіційними загальнодержавними нормами цього не передбачено, проте ми звернулися до Департаменту патрульної поліції у Києві, вони мають право узгоджувати кошти організації дорожнього руху в експериментальному порядку. Нам погодили і тепер такі паркомісця у Львові застосовуватиме законно. Крім цього, ми вели переговори щодо такого облаштування з іншими ТРЦ».

Голова громадської організації «Батьки у дії» Юлія Гвоздович додає: «Ми знімали ролик, у якому пояснювали навіщо батькам із дітьми потрібні окремі місця для паркування. З ним зверталися до Львівської міськради. Рішення затвердили не лише для торгових центрів, а й як місцевий знак. Проводились наради з представниками ТРЦ та супермаркетів, зокрема «Сільпо», «Ашан», «Арсен», усі вони погодились це облаштувати».

До цього паркомісця для батьків із дітьми були біля ТРЦ «Спартак» та «Епіцентру» на вул. Городецькій, але їх прибрали.

«Для того, щоб витягнути дитину з крісла, потрібно широко відчинити двері, інакше це буде складно зробити. Особливо якщо йдеться про автокрісло-люльку для немовлят. Так само, щоб розкласти коляску, потрібно безпечне місце. За кордоном, наприклад, під ТРЦ завжди є кілька місць, заброньованих для сімей із маленькими дітьми», – розповідає Юлія Гвоздович.

За словами Володимира Харчихіна, наразі це працює як соціальна ініціатива. Якщо все пройде вдало, можливо, місця для паркування авто батьків із дітьми затвердять на державному рівні та вводитимуть додаткові штрафи.

Джерело