У Шотландії відкрився перший торговий центр для людей із деменцією

У Шотландії завдяки співпраці з національною благодійною організацією Alzheimer Scotland відкрився перший торговий центр, орієнтований на людей з деменцією.

Персонал ТРЦ Braehead пройшов навчання у благодійній організації Dementia Friends, тому вони можуть полегшити життя людей, які страждають на деменцію.

Команда Braehead Center розмістила біля входу в торговий центр кольорові килимки замість чорних, оскільки вони можуть здатися людині з деменцією діркою в землі.

На телефони співробітників було завантажено додаток Alzheimer Scotland Purple Alert, який підключений до диспетчерського торгового центру, як життєво важливий інструмент для пошуку людини, що втратилася, з деменцією.

А один сучасний змішувач для умивальника в кожному туалеті був замінений традиційним краном, оскільки він більш пізнаваний для людей з деменцією. Вивіски розмістили лише на рівні очей.

У центральному атріумі торгового центру Енн Маквінні з Alzheimer Scotland щодня проводила лекції щодо підвищення обізнаності про деменцію.

«Знімаю капелюх перед Braehead за все, що вони роблять. Наразі вони офіційно є першим шотландським торговим центром, орієнтованим на людей з деменцією», – каже Енн.

Довідка. Деменція – набуте захворювання, яке супроводжується стійким зниженням пізнавальної діяльності із втратою раніше засвоєних знань та утрудненням чи неможливістю набуття нових.

Джерело