Українська рада торгових центрів закликає зняти обмеження з торговельної нерухомості

Українська рада торгових центрів (УРТЦ) виступає за якнайшвидше зняття обмежень з торгівельної нерухомості за умови дотримання необхідних заходів щодо протидії поширенню інфекції.

Як повідомляє прес-служба ради, УСТЦ було створено на базі Національного комітету ICSC в Україні, який раніше представляв у країні Міжнародну раду торгових центрів (ICSC). Це сталося у зв'язку з реструктуризацією ICSC та заснуванням Європейської ради торгових місць (ECSP).

В Україні ECSP представлятиме Українську раду торгових центрів. Його засновником став Максим Гаврюшин, який з 2015 по 2020 роки обіймав посаду голови Національного комітету ICSC в Україні. Також він займає посаду операційного директора девелоперської компанії Budhouse Group, яка керує торгово-розважальними центрами Lubava (Черкаси) та Fabrika (Херсон).

Як уточнюють в УРТЦ, головним завданням ради найближчим часом буде лобіювання інтересів галузі на рівні уряду та парламенту під час карантину та у післякарантинний період.

Керівництво УРТЦ наголошує, що на даний момент найважливішим питанням для організації є якнайшвидше зняття обмежень з торгівельної нерухомості за умови дотримання необхідних заходів щодо протидії розповсюдженню інфекції.

«Ми вважаємо, що не можна дискримінувати торгові центри. Цей сектор економіки дає 25% роздрібного товарообігу країни, у ньому працюють 450 000 чоловік. Від нашої галузі залежить робота будівельної галузі, банків, сервісних та інших компаній. Будівельні гіпермаркети, ринки, окремі магазини не можуть вважатися безпечнішими з точки зору протидії поширенню інфекції. Більше того, ми вважаємо, що торгові центри краще підготовлені технічно, краще контролюються та обслуговуються. І найголовніше, щільність одноразового перебування людей у торгових центрах нижча, ніж у магазинах, що окремо стоять, або на ринках, а чисельність відвідувачів можна легко контролювати за допомогою автоматичних систем», — каже засновник УРТЦ Максим Гаврюшин.

За його словами, існує хибна думка, що торгові центри – це великий бізнес, обмеження з якого можна знімати в останню чергу.

Голова УРТЦ запевняє, що закриття торгових центрів – це насамперед удар по малому та середньому бізнесу, який становить до 90% орендарів українських ТЦ.

У прес-службі організації також зазначили, що при УРТЦ була створена консультаційна рада, до складу якої увійшли представники чотирьох великих девелоперських компаній: Максим Гаврюшин (Budhouse Group), Ганна Чуботіна (Arricano), Наталія Кравець (Dragon Capital) та Ірина Поварчук (DCH ). Головою консультаційної ради призначено Володимира Тимочка (Dragon Capital). Юридичний супровід забезпечує Тимур Бондарєв (Arzinger).

Консультаційна рада вже вийшла з ініціативою зі зняття обмежень з роботи торгових центрів і розробила комплекс пропозицій для уряду, спрямованих на збереження ліквідності торговельної нерухомості у карантинний період.

Facebook
Telegram
Instagram
LinkedIn