В ТРЦ з’являться камери для фіксації порушень карантину

В Україні у двох найбільших містах планують встановити відеокамери, щоб контролювати дотримання карантинних вимог. З’являться такі камери у Києві, а також Дніпрі чи Харкові.

Працюватимуть спецкамери в рамках пілотного дослідження, яке було ініційовано ВООЗ та підтримано МОЗ. Встановлювати їх планують у торгових центрах.

Головний санітарний лікар та заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін розповів, як працюватиме проект:

«В автоматичному режимі зчитуватиметься кількість людей, які проходять уздовж камери, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Наразі вже розроблено комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення камер. Запущений пілот буде не раніше ніж 1 листопада цього року. Перші результати ми зможемо отримати вже за два тижні»

Головлікар наголосив, що при використанні такої системи не буде проводитись ідентифікація чи обробка персональних даних. Не зберігатиметься навіть сама плівка із записом.

«Завдяки установці відеокамер відбуватиметься деперсоналізована оцінка умовного відсотка дотримання протиепідеміологічних норм. Програмне забезпечення дозволяє в автоматичному режимі виявляти дотримання чи недотримання карантинних вимог», – висловився Ігор Кузін.

 

Джерело