Вихід з ринку затягується: British American Tobacco не може продати бізнес в рф

Гендиректор одного з найбільших виробників продукції British American Tobacco (BAT) Джек Боулз вважає, що продаж бізнесу компанії в росії місцевим партнерам може затягнутись до 2024 року.

Про це Боулз розповів у інтерв’ю Financial Times.

Компанія є власником популярних брендів Lucky Strike і Dunhill. Наразі вона заявляє, що веде «просунуті переговори» про завершення продажу в 2023 році, хоча пообіцяла вийти з рф ще на початку повномасштабного вторгнення.

Попри ці переговори генеральний директор British American Tobacco визнав, що не може гарантувати завершення продажу цьогоріч.

Оскільки у мене немає кришталевої кулі, я не можу бути абсолютно впевненим у цьому питанні, але мета дійсно полягає в тому, щоб зробити це… Ми хочемо вийти з ринку в 2023 році, — запевнив Боулз.

За словами керівника, компанія хоче передати російський бізнес місцевій групі SNS, яка працює з BAT з 1993 року.

Видання зазначає, що росія історично була визнана різними тютюновими компаніями ключовим ринком для ведення бізнесу, оскільки у цій країні досить високий рівень куріння.

Позиція компанії

Хоча BAT заявили про наміри піти з рф, компанія відмовилась відповісти на питання – чи прагне вона включити пункт про викуп своїх російських активів у разі закінчення війни.

Це речі, про які ми не можемо говорити, тому що ми ще навіть не завершили угоду, — сказав Боулз.

Топ менеджер наголосив, що угода ускладнюється санкційними режимами в США та Європі.

Наразі з основних світових тютюнових брендів з ринку агресора вийшов лише конгломерат Imperial Brands, який є виробником сигарет Gauloises і Davidoff.

Marlboro Philip Morris International заявив про намір залишити рф, але ще не зробив цього.

Читайте також: Не стримали слово: скільки брендів не вийшло з ринку РФ після обіцянки