Як ЦУМ Чернігів працював під час штурму міста та як відновлює роботу зараз

Як торговельний центр пережив найжахливіші дні в історії незалежної України, як поновлює роботу, і кого з нових орендарів планує залучити до міста?

Як повідомила Ольга Муцька, комерційний директор ЦУМ Чернігів в інтерв’ю RAU, Чернігів потрапив під обстріл російських військ у перші дні війни. У ЦУМ Чернігів працювали продуктовий супермаркет та аптека, доки у місті взагалі не пропало опалення, світло, вода та зв’язок. Але це не завадило роботі. Було проведено заходи щодо цілодобової охорони ТЦ та збереження майна орендарів. Завдяки зусиллям охоронної фірми не постраждав жоден орендар. Було організовано постійне перебування на території торгового центру робітників технічного персоналу та клінінгу, які відповідають за збереження інженерних систем та прибирання.

На подвір’ї ресторану щодня готували для військових, поліції та ТрО на багатті, бо електрики у закладі не було. Персонал ресторану мешкав на території ТЦ. Оскільки в когось житло на околиці міста і не було можливості повернутися додому до комендантської години, а в когось російські снаряди зруйнували його будинок. Загалом у підвальних приміщеннях будівлі на постійному проживання було понад 20 осіб.

Пошкодження ТРЦ

17 березня ТЦ перебував у зоні обстрілу касетними боєприпасами та отримав пошкодження. У центральній частині осколками пробило скло в ресторанному комплексі MAFIA CASTA, незначні пошкодження отримав фасад, вибуховою хвилею зачепило LED-телевізор. З боку входу біля автопаркування розбиті вітрини, пошкоджено фасад будівлі та МАФ паркувальників.

Також постраждав дах будівлі – було пошкоджено покриття покрівлі, а також ліній Інтернет та відеокомунікацій. В інших місцях пробите касетами покриття стін ТЦ, розбите вікно.

На той момент біля ТЦ було кілька перехожих, загинули двоє і поранено одного.

Відновлення роботи

20 квітня було відновлено роботу ТРЦ з графіком 10:00 – 16:00. Запрацювали такі магазини: зоотовари, східні солодощі, квіти, косметика та парфумерія, аксесуари, техніка та мобільні телефони, кав’ярні, канцтовари, книгарня, товари для дому, одяг та взуття. Продуктовий супермаркет поновив роботу з 28 квітня.

«За показниками відвідуваності з початку відкриття трафік знизився на 20% від трафіку довоєнного часу. Але ситуація з кожним днем ​​змінюється, бо люди повертаються до Чернігова, громадський транспорт відновив роботу 19 травня, відновлюють інші магазини», — зазначає Ольга Муцька.

За її словами, вакантність у ТРЦ зараз на рівні 9,43%. У планах — залучити орендарів з одягу та взуття, шкіргалантереї, аксесуарів, посуду, декору та подарунків, побутової техніки.

Читайте також: Яка кількість ТЦ працює в Україні