Як виглядає ТЦ “Барабашово” після масових обстрілів

З початку війни харківський торговий центр «Барабашово» неодноразово зазнавав обстрілів російських окупантів.

Вперше ринок потрапив під обстріл уночі 17 березня. На територію прилетіла ракета, внаслідок чого спалахнула пожежа. У розпал гасіння рашисти завдали нового удару. Тоді загинув 31-річний рятівник Олександр Подільський та вигоріла частина комплексу.

Приліт припав якраз між церквою та мечеттю, розташованими на території ТЦ. За словами співробітників, температура була така, що плавилися навіть міцні металеві конструкції.

“Я тоді вперше побачив, як горить алюміній”, – розповів прес-секретар комплексу Сергій Зайцев.

25 березня російські окупанти завдали ще одного удару. Внаслідок обстрілу спалахнули 20 торгових об’єктів. Однак тоді їх зуміли швидко загасити. На щастя, обійшлося без жертв.

Майже за місяць, 20 травня було повторно обстріляно і фактично знищено пожежею один із майданчиків торговельного центру. Після інциденту профспілкові організації підприємців ТЦ «Барабашово» назвали обстріл комплексу «черговим актом тероризму проти українського бізнесу».

Усього внаслідок російських обстрілів постраждали 20-25% території ТЦ або 30% від торгової площі. Частину згорілих лав уже розчистили, іншим — цей процес тільки має бути.

Читайте також: Як виглядає запорізький ТРЦ Аврора, в який потрапила російська ракета?

Проте комплекс уже працює, незважаючи на руйнування. Людський потік, хай і трохи менший, ніж до війни, вибирається з надр метро і вирушає рядами. Тут можна купити сантехніку та запчастини, взуття та побутові дрібниці. Працює і Гуманітарний хаб, де акумулюють допомогу нужденним.

Джерело