Які ТРЦ стали фіналістами премії MIPIM Awards 2022?

До шорт-листу премії MIPIM Awards 2022 увійшло 46 проектів нерухомості з 21 країни світу. Переможців буде оголошено на церемонії нагородження MIPIM Awards у Каннах (Франція) 17 березня після ще одного етапу голосування учасників цього заходу.

Фіналістами MIPIM Awards 2022 серед торгових центрів стали:

  1. CAP3000 (Франція);
  2. Hongkong Land’s Yorkville – The Ring (Китай);
  3. Vialia Estación de Vigo (Іспанія).
CAP3000 (Франція)

CAP3000 є одним із найбільших ТРЦ у Франції. Його орендна площа складає 135 000 кв. м, кількість магазинів – понад 300. Він розташований на околиці Ніцци, п’ятого за величиною міста Франції. Вдале розташування торгового центру приваблює покупців із основних міст Блакитного берега. CAP3000 став першим в історії ТРЦ, який пропонує вид на узбережжя та прямий доступ до моря.

Відкритий у 1969 році, CAP3000 спочатку був першопрохідником: він став частиною першої хвилі торгових центрів, збудованих у Франції.

Натхненний американськими ТРЦ тієї епохи, CAP3000 міг похвалитися сучасним стилем та новаторською ідентичністю. Поєднуючи у собі бутіки прет-а-порте, великих ритейлерів та люксові бренди, у торговому центрі на той час навіть був басейн на даху — з прозорою підлогою, через яку відвідувачі могли бачити тих, хто плаває!

Новаторський за своєю природою CAP3000 намагався йти в ногу з часом. Розширений тричі, у 1979, 1989 та 1996 роках, згодом він став одним із знакових пам’яток Французької Рів’єри та є обов’язковим місцем зупинки для мешканців Ніцци та туристів.

У 2016 році ТРЦ було повністю реконструйовано, а у 2019-му вчетверте розширено, що дозволило збільшити кількість магазинів удвічі. У 2021 році, зберігаючи свою основну ідентичність, Cap3000 знову представив оновлений вигляд, відкривши дизайнерський простір з брендами преміум-класу площею 8 000 кв. м. Простір оснащений високою стелею, що пропускає природне світло, підлога викладена чорним терраццо, а декоративні елементи виконані з муранського скла та латуні.

Проект було реалізовано одним із провідних архітектурних бюро Франції Groupe-6.

Hongkong Land’s Yorkville – The Ring (Китай)

The Ring – це торговий комплекс у Чунцині, який став новою визначною пам’яткою у регіоні та має найбільший критий ботанічний сад у Південно-Східному Китаї.

Загалом проект займає 430 000 кв. м, з яких близько 154 000 кв. м віддано під семирівневий торговельний центр, 14 000 кв. м займає торгова вулиця, 111 000 кв. м – офісний будинок класу А та 6 000 кв. м – ботанічний сад.

Торговий центр представляє нові можливості для роздрібної торгівлі для міста Чунцін. Комплекс «оживає» завдяки ботанічному саду, інтерактивним просторам, присвяченим спорту та культурі, а також синергічному поєднанню орендарів.

Ботанічний сад є не просто атріумом із зеленими рослинами, це — 48-метровий купол, що об’єднав у собі торговельний простір, заповнений магазинами у стилі pop-up. Завдяки ретельному плануванню та просторовому будівництву ботанічний сад тісно пов’язаний із комерційним оборотом. Покупці можуть насолоджуватися покупками, розслабляючись у будь-який час, тим самим знижуючи почуття пригнічення та напруги, що приносить споживачам традиційні торговельні простори.

Спеціалізовані центри діяльності, такі як динамічний спортивний комплекс Free+ та Open Lab та місце для читання, були інтегровані для задоволення різноманітних потреб широкого кола споживачів.

Ще однією важливістю конструкції є інноваційний модульний дизайн фасаду. Для демонстрації абстрактної теми, навіяної поетичними краєвидами вітру, лісу та хмар, використовувалися різні матеріали. Вигини керамічної плитки імітують подих вітру, а фактура алюмінієвих панелей тонко натякає на різні елементи гір. Більш того, використання світлодіодного освітлення надає гламуру та пишності, пожвавлюючи та вдихаючи життя у фасад.

The Ring слідує унікальному мисленню, яке задовольняє потреби майбутнього у функціональному просторі, кидаючи виклик традиційній красі та привносячи оригінальність у дизайн фасаду. Відомий проект сприяє розвитку нового району Чунцін Лянцзян, змінюючи модель роздрібної торгівлі та встановлюючи нову тенденцію для міських роздрібних моделей з інноваційними концепціями.

Проект розробила архітектурно-дизайнерська компанія PH Alpha Design Limited. Дизайном інтер’єру займалася Lead8, міжнародна студія дизайну з відзначеним нагородами досвідом у галузі архітектури, дизайну інтер’єру, генерального планування, брендингу та графічного дизайну.

Vialia Estación de Vigo (Іспанія)

Vialia Estación de Vigo – багатофункціональний проект, що об’єднав залізничний вокзал, торговий центр та автобусну станцію, що примикає до будівлі. На відміну від інших комплексів з таким самим призначенням, у Віго ТРЦ розташований над станцією, а не поряд з нею. Це означає, що дизайн центру значною мірою обумовлений структурою самої станції, її шляхами евакуації та підходами до зони посадки для виходу на платформи.

Загальна площа комплексу складає 125 000 кв. м, з яких 43 000 кв. м відведено під торговельний центр. За словами девелопера, проект покликаний стати еталоном комерційної та розважальної діяльності у місті Віго.

Інтер’єр Vialia Estación de Vigo оформлений з використанням тематичних елементів, пов’язаних із діяльністю та традиціями міста Віго. Для облицювання будівлі використовувалися сучасні матеріали, такі як алюміній, збірний залізобетон та GRC.При оздобленні будівлі застосовувалися методи, які допомагають зменшити забруднення навколишнього середовища, створюючи стійкіше та нешкідливе для навколишнього середовища приміщення.

Комплекс відрізняється високою енергоефективністю, низьким споживанням електроенергії для кондиціювання повітря та освітлення, а також низьким рівнем викидів CO2. Контроль споживання здійснюється за допомогою інтелектуальних лічильників та електричних зарядних станцій для транспортних засобів. Завдяки використанню місцевих видів рослин також досягається помірне споживання води. З усіх цих причин комплекс на етапі проектування отримав попередню сертифікацію BREEM ES NC на рівні Very Good.

Проект торгового центру Vialia Vigo був реалізований архітектурною студією L35, команда якої складається з понад 200 професіоналів, що спеціалізуються у всіх галузях проектування та будівництва.

Читайте також: Інтер’єрний урбанізм: як архітектура ТРЦ імітує міський простір