ЄС посилює контроль над онлайн-магазинами через засилля дешевих посилок з-за кордону

Європейська комісія розпочала боротьбу з проблемами, пов'язаними зі значним збільшенням імпорту дешевих товарів до Європейського Союзу з онлайн-магазинів держав, які не входять до складу ЄС.

Про це повідомляє “Європейська правда” за результатами пресконференції у Брюсселі 5 лютого.

Як зазначили єврокомісари, Єврокомісія вживає необхідних заходів для подолання негативних наслідків, пов’язаних з надходженням на ринок ЄС величезної кількості дешевих товарів з онлайн-магазинів, які часто мають низьку якість.

Троє з чотирьох європейців регулярно роблять покупки в інтернеті. Проте зростання кількості імпортних товарів може становити загрозу правам європейських споживачів та їхній безпеці. Настав час… протистояти цим загрозам і захистити європейських споживачів. Мусимо гарантувати, що товари, які потрапляють на наш ринок, є безпечними, і що всі продавці поважають права споживачів, – заявив Майкл Макграт, єврокомісар з питань юстиції.

Тут, зокрема, йдеться про такі заходи, як запуск митного контролю для дешевих посилок, які надходять на територію ЄС.

Наші митні органи є першими нашими "очима" на кордоні, тому ми повинні забезпечити їх відповідними інструментами… для перевірки товарів, що потрапляють на ринок ЄС. Амбітна реформа Митного союзу, запропонована Єврокомісією у травні 2023 року, передбачає скасування митних пільг для посилок низької вартості, а також посилення контролю за допомогою запропонованого Митного органу ЄС та Центру митних даних ЄС, – розповів Марош Шефчович, єврокомісар з питань торгівлі.

Він додав, що це стане справжньою зміною правил гри, яка вирівняє ігрове поле для гравців електронної комерції.

Для подолання ризиків, пов'язаних з імпортом товарів з низькою вартістю з інтернет-магазинів з країн, що не входять до складу ЄС, буде запроваджено низку заходів, які є частиною Комюніке про електронну комерцію “Комплексний інструментарій ЄС для безпечної та сталої електронної комерції”, запропонованого Єврокомісією 5 лютого. 

ЄС готовий відповісти на ці виклики, об'єднавшись в "Команду Європа" (Team Europe), щоб громадяни та бізнес могли продовжувати користуватися багатьма перевагами онлайн-покупок, мінімізуючи при цьому ризики небезпечних продуктів, які загрожують здоров'ю та безпеці споживачів, – зазначила європейська комісарка з питань технологій Хенна Вірккунен.

За даними Єврокомісії, у 2024 році на ринок ЄС надійшло близько 4,6 млрд малоцінних відправлень. Йдеться про товари, вартість яких не перевищує 150 євро. Цей обсяг відповідає 12 млн посилок на день.

Кількість дешевих відправлень подвоїлася порівняно з 2023 роком, і збільшилася втричі порівняно з 2022 роком. До того ж багато з цих товарів виявилися не відповідними європейському законодавству

До ЄС потрапляє все більше і більше шкідливих продуктів. Ба більше, європейські продавці, які поважають наші високі стандарти якості продукції, ризикують постраждати від недобросовісної практики та продажу підроблених товарів через онлайн-маркети, – повідомили у пресслужбі Єврокомісії.

Читайте також: ЄС вводить нові правила для Temu, Shein та Amazon через небезпечні товари

Також було зазначено, що велика кількість упаковок, що відвантажуються та транспортуються, негативно впливає на навколишнє середовище та клімат.