З сьогоднішнього дня ціна пластикових пакетів у магазинах зросте

З 1 лютого 2022 року мінімальна ціна на пластиковий пакет складатиме 2 грн.

Уряд установив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети ще 20 грудня. Він набуває чинності з 1 лютого 2022 року.

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг:

  • 2,00 грн — пакет без ручок и бічних складок;
  • 2,50 грн — пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3,00 грн — пакет з ручками та бічними складками.

Нагадуємо, у червні 2021 року набув чинності закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Законом, зокрема, забороняється безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та громадському харчуванні з 10 грудня 2021 року.

Докладніше про ці обмеження ви можете прочитати у матеріалі: Обмеження на пластик: скільки українці платитимуть за використання одноразових пакетів

У той же час, вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинне пакування до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється поширення в магазинах і закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та пластикових пакетів, що оксорозкладаються.

В уряді вірять, що такі рішення дозволять обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.

За даними Мінекономіки, кожен українець у середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку.

Джерело